Šluknovský zámek

Šluknov, Šluknovsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Renesanční dvoupatrový Šluknovský zámek stojí v centru stejnojmenného města Šluknova. Po rozsáhlém požáru v roce 1986 byl zrekonstruován a od roku 2007 je otevřen veřejnosti. Kromě prohlídkového okruhu návštěvníkům nabízí řadu rozličných kulturních akcí, včetně tradičních dobových Zámeckých slavností, které se konají každoročně o posledním červnovém víkendu.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. dubna 2020

Prohlídka zámku

Šluknovský zámek, perla saské renesance z 16. století. Zámek má prvorepublikový prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Prvorepublikový okruh je věnován poslednímu majiteli Šluknovského panství Ervínu Leopoldovi Nostitz-Rineckovi. Během prohlídky tak procházíte jeho soukromým apartmánem, kde máte možnost spatřit kancelář, šatnu, ložnici, dětský pokoj, jídelnu a navštívíte i jeho oficiální kancelář. 

Děti provede knižní průvodce

Aby děti měli prohlídku zajímavější, je pro ně přichystaný knižní průvodce „S pastelkami po Šluknovském zámku“, se kterým děti postupně poznávají zámek za pomoci pastelek, úkolů a otázek. Můžete si spolu s vašimi dětmi procvičit pozornost a paměť. Knižního průvodce si můžete zakupit na pokladně. 

Po prohlídce procházka zámeckým parkem

Součástí zámeckého areálu je nádvoří s kašnou a zámecký park s altánem. Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí.  Posedět můžete u romantického altánu s jezírkem.

Tipy na ubytování

Vlakem na výlet

Vlaková zastávka se nachází 700 metrů od  zámku. Trasa na mapě

Občerstvení

V přízemí najdete ale ještě jednu „zajímavost“ -  vynikající a vyhlášenou zámeckou cukrárnu, s hezkým posezením a příjemnou obsluhou, jejíž návštěva je sladkou tečkou za prohlídkou zámku.

Parkování

Parkoviště je přímo u areálu zámku.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nenechte si ujít prohlídku samotného města. Najdete tu množství charakteristických staveb, které jsou typické pro tuto oblast, tzv. podstávkových domů. Jejich originalita spočívá v kombinaci roubeného domu s hrázděnou stavbou a originálními břidlicovými obklady horního patra, které slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy a jejichž výsledkem je často velice malebný vzhled stavení.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.