Království lesa na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: kralovstvilesa.cz

Okolo vodní nádrže Lipno je nepřeberné množství zábavy, kterou si můžete s gustem dopřát. Mezi atraktivní místa této rekreačně exponované oblasti patří i Království lesa. Pohybově se tam může vydovádět celá rodina.

Autor článku: Petr Kouba, 27. října 2020

Lesní park pobaví i fyzicky zocelí

V zážitkovém parku Království lesa vás čekají herní prvky, které připomenou, jak je les krásný a co vše vám může nejen z hlediska zdokonalení pohybových vlastností dopřát. Objevíte tu různé atrakce. Můžete si vyzkoušet provazové sestavy, připomínající dráhy kun, lišek, veverek. Právě v lanových centrech otestujete, jak jste mrštní. Projdete se stromovými městy a i všechny další atrakce nacházejí inspiraci v lese a jeho životě.

foto: kralovstvilesa.cz

Oblíbené je bludiště a mraveniště

Mezi nejoblíbenější atrakce Království lesa patří bludiště loupežníka Godoše, z kterého se budete muset dostat. Možná se potom ještě ztratíte ve zdejším mraveništi. Čeká vás zdolávání veverčí překážkové dráhy. Na obří lesní trampolíně budete skákat až do výšky korun stromů.

foto: kralovstvilesa.cz

Poznáte zákonitosti přírody

V areálu unikátního hřiště se naučíte i mnohé dovednosti a znalosti ze šumavské přírody. Třeba se zdokonalíte v poznávání jednotlivých druhů stromů. Zjistíte vlastnosti dřeva. Uvidíte stopy různých zvířat. Zahrajete si na originální dendrofon. Půjdete bosi po hmatovém chodníku. Prohlédnete si, jak funguje hmyzí hotel. Vyzkoušíte si, jak asi vypadá život v duté kládě.

foto: kralovstvilesa.cz

Tipy na ubytování

Malá lesní zoo chová kozičky

Unikátní hřiště chová i několik zvířat ve své minizoo. Kromě oblíbených koziček si můžete prohlédnout samce kočky divoké, puštíky nebo mláďata veverek.

foto: kralovstvilesa.cz

Stezka korunami stromů

Návštěvu Království lesa můžete spojit i s vystoupáním na sousední Stezku korunami stromů Lipno. Nejprve půjdete pozvolna po lávce 362 metrů a pak začnete stoupat věží dalších 303 metrů. Rozhlednová plošina je umístěna na vrcholu věže ve výšce 40 metrů. Můžete pozorovat nejen přehradu Lipno, ale i Novohradské hory, šumavské hvozdy a v případě příhodných podmínek dohlédnete až k Alpám.

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete přímo v areálu lesního hřiště. Je zde umístěno několik občerstvovacích stánků. K dispozici máte též restauraci Šumavanka.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti Stezka korunami stromů Lipno. Parkoviště se rozprostírá přímo u vchodu do Lesního království.

Poloha na mapě

Kam dále z Království lesa? Tip na zážitek

Na Bobovce se projedete dvěma drahami
Zhruba 300 metrů od Království lesa objevíte skvělý areál Bobovka. Můžete se svézt bobem na korytové bobové dráze, která je určena spíše zdatnějším návštěvníkům sportovního typu. Trubková horská dráha je zase více vhodná pro rodiny s dětmi. Jízda dopřeje i parádní výhled na Lipenskou přehradu. Obě dráhy jsou vzájemně propletené, můžete se v rodině rozdělit a každý jet jinou a za jízdy se zdravit. Součástí Bobovky je moderní dětský park. Díky instalovanému vytápění bobů je areál v provozu celý rok.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lipno nad Vltavou 307
Lipno nad Vltavou 38278
+420 380 420 726
info@kralovstvilesa.cz
www.kralovstvilesa.cz

Štítky

  • Zábavné
  • Dětská hřiště
  • amazing places
  • pro rodiny s dětmi
  • Volnočasové areály
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • zoo a minizoo
  • pro dva
  • Zabávní parky
  • Bludiště a labyrinty
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.