Naučná stezka Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.7/10

Nad největší českou vodní nádrží Lipno se můžete projít stejnojmennou naučnou stezkou. Vede z obce Lipno nad na Vltavou směrem na městys Frymburk. Dlouhá je 5,5 km. Posledním jejím úsekem je křížová cesta, která vás zavede do Frymburku.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. listopadu 2020

Čeká vás poučná a příjemná procházka

Naučná stezka Lipno se vine po lesním hřebeni nad vodní nádrží Lipno a je osázena informačními tabulemi. Dozvíte se z nich zajímavé informace o zdejším lesním hospodaření a jeho ochraně. Uvidíte třeba těžební stroj harvestor. Na trase jsou turistické přístřešky.

Potěší vás výhledy

Cestou se můžete rozhlédnout do krajiny z tzv. Alpské vyhlídky, kde uvidíte pramen pitné vody a jezírko. Další studánka je až nad Frymburkem. Na trase vás čeká výstup na nejvyšší vrchol cesty, kterým je Kaliště (993 m n.m.) Dalším vrcholem je u Frymburku ještě kopec Bezejmenný (992 m n.m.). V závěru stezky budete míjet Kapli Panny Marie Bolestné. Neminou vás odtud krásné výhledy na Lipno a Šumavu. Od kaple se do městysu vydáte pohlednou křížovou cestou s novými obrazy, které jednotlivá  zastavení získala při obnově křížové cesty v roce 2000.

Zpestřete si výlet Stezkou korunami stromů

Trasa Naučné stezky Lipno vede kolem Stezky korunami stromů. Můžete si putování zpestřit její návštěvou. Stojí 901 m n. m. na vrchu Kramolín. Nejprve půjdete pozvolna po lávce 362 metrů a pak začnete  stoupat věží dalších 303 metrů až na vrcholovou plošinu ve výšce 40 m. Přichystána je nejen spousta zajímavých informací, ale hlavně vaše děti ocení 11 adrenalinových sekcí. Projdete třemi zážitkovými stanicemi s lanovými prvky, a to ve výšce 24 metrů. Dolů můžete sjet suchým toboganem a nebo třeba na vypůjčených koloběžkách.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvit se můžete před putováním naučnou stezkou třeba v restauraci Kramolín. Svačinu si pak vezměte na putování s sebou. Ve Frymburku, kde stezka končí, můžete využít některou z mnoha restaurací.

Parkování a přístupnost

Automobil můžete umístit na parkovišti v lyžařském areálu Kramolín v Lipně nad Vltavou. Z parkoviště na Kramolíně půjdete pěšky nebo pojedete na kole až do Frymburku. Stezka většinou kopíruje žlutě značenou turistickou trasu.

Kam dále za zážitky? Náš tip

Aquaworld Lipno
Po dlouhé vycházce si můžete zajít relaxovat do Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Nachází se v rekreačním parku Marina Lipno. Užijete si kromě bazén o rozměrech 16 krát 8 metrů, dále kruhový bazén s atrakcemi. K dispozici tu mají divokou řeku s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hřibem, whirpool, bazének s masážními tryskami. Užít si můžete perličkovou desku se vzduchovým roštem, tlakovou sprchu nebo perličkovou sedačku se vzduchovými tryskami.  Nechybí ani finská sauna a terapeuti vám tady poskytnou i masáže.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Naučné stezky
  • Turistika
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.