Kašperskohorský minipivovar

Kašperské Hory, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V šumavském městečku Kašperské Hory na náměstí objevíte řemeslný minipivovar. Specializuje se na spodně kvašená piva tradiční české výroby v moderním pojetí.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2022

Ochutnáte i ležák Šibeničák

Kašperský minipivovar vaří piva plzeňského typu. Ochutnáte Kašperk 10°, Šibeničák 12°, Cikánku 13°, Amálku 11°, Kouř 13°, ale také speciály světlý Herbal Ale 13° nebo tmavý Herbal Stout 13°.

foto: Kašperskohorský pivovar

V kuchyni často dělají jitrnice

Pivovarská restaurace je proslulá nejen ochutnávkou piv, kdy na čepu je vždyi jeden speciál. Vaří česká jídla, připravuje vepřové hody a vyrábí dobroty k pivu. Oblíbené jsou pomazánky. Třeba Škvarkovka.

foto: Kašperskohorský pivovar

Výrobě velí paní sládková

Pokud chcete vědět, jak se pivo vaří a jaké se do speciálů přidávají bylinky, popovídáte si s paní sládkovou. O tom, jak bude pivo z Kašperských hor chutnat, totiž rozhoduje žena. Nerezová varna upoutá už při vstupu do restaurace.

Tipy na ubytování

Pro děti mají koutek

Pivovar se prezentuje filozofií Family Friendly. Najdete tu dětský koutek. Známé jsou limonády z vlastních bylinných sirupů. Punc výjimečnosti má i propojení pivovaru s cukrárnou. Ochutnáte třeba makovou zmrzlinu s povidly.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete přímo u pivovaru na náměstí.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Vydejte se do Muzea historických motocyklů
Zavítejte do Muzea historických motocyklů. Uvidíte nejen motocykly, ale třeba sbírku pivních lahví a děti pobaví spousty hraček.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Náměstí 5
Kašperské Hory 34192
603 172 580
pivo.kasperky@gmail.com
www.kasperskypivovar.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • cestování za pivem
  • Restaurace
  • když prší
  • Pivovary a minipivovary
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.