Hrad Rabí

Rabí, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V jižních Čechách si mezi městy Sušice a Horažďovice prohlédnout zříceninu Hradu Rabí. Monument nad řekou Otavou na vápencovém kopci v obci Rabí vás upoutá už z dálky.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Určitě máte dodnes co obdivovat

Šlechtické sídlo v Rabí vzniklo v polovině 14. století. Postupně se z něho stal impozantní hradní pevnostní komplex. Dodnes budete obdivovat i pozdně gotickou architekturu. V základním okruhu zaujmou obě nádvoří. Projdete se nejstarším jádrem a vystoupáte na vrchol věže. Prohlídku zakončíte ve sklepení s krápníky.

Seznámíte se s vývojem, skončíte v hladomorně

Další z prohlídek vás zavede do zachovalé části středověkého paláce. K vidění jsou modely hradu, nastiňující stavební vývoj. Prohlédnete si archeologické nálezy a expozici kamenných kachlů. Čeká vás i vyhlídková terasa, ve sklepení adiovizuální program o dobývání hradu Husity a skončíte v hladomorně. Bez průvodce se dostanete na velké nádvoří s konírnou, která je výstavním prostorem hradu. Nahlédnout můžete i do podzemí kostela s výstavou loutek a dalšími exponáty.

Občerstvení

V areálu hradu objevíte rychlé občerstvení Poduška nebo využijte možnosti v podhradí. Potěší vás hostinec Vystřelený Vočko.

Kde zaparkovat a přístupnost veřejnou dopravou

Parkovat lze na náměstí v Rabí. Z náměstí, kde staví i autobus, půjdete 200 metrů. Vlaková zastávka je v Žichovicích. Odtud se napojíte na žlutou turistickou značku a po ní půjdete ke zřícenině hradu necelé tři kilometry.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Z legendární kaple u lomu je pěkný výhled
Na západním úpatí vrchu Líšné (577 m n. m.) můžete vystoupat ke zřícenině kaple Všech svatých. Je umístěna u lomu a je u ní přístřešek. Kaple je opředena legendami, přečtete si o nich na informační tabuli. Čeká vás pěkný výhled na zříceninu hradu Rabí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rabí
Rabí
376 596 236
rabi@npu.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.