Na bobovce a horské dráze Lipno zažijete adrenalin

Lipno nad Vltavou, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Obě bobové dráhy patří mezi dominatní atraktivity lipenské lokality. Dráhy se zajímavě prolínají. Původní bobovou dráhu doplnila horská dráha a areál plný adrenalinu Lipno Slide byl na světě. Nachází se v Lipně nad Vltavou v blízkosti areálu Lipno – Kramolín. Z centrálního parkoviště je to sto metrů.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. března 2020

Bobová dráha vede korytem, horská dráha po konstrukci

Bobová a horská dráhou jsou vzájemně propletené nadjezdy, podjezdy a tunely. Areál je díky tomu českým unikátem. Můžete jet samozřejmě vždy jen po jedné z  drah. Chce-li si rodina zpestřit svůj zážitek, může jet jedna polovina rodiny na jedné a druhá polovina na druhé dráze a cestou si mávat.

Adrenalinová jízda na bobové dráze

Původní bobová dráha vyhovuje spíše sportovním typům návštěvníků. Nabízí nevšední zážitek. Nasednete na pohodlný kolečkový bob a necháte se vyvézt nerezovým korytem až na start, odkud pak frčíte dolů. Trasa je dlouhá kilometr a rychlost si regulujete podle sebe pomocí páky. Čekají vás různé vzrušující chvíle. Pojedete 21 zatáčkami, 2 tunely, okusíte terénní zlomy. Před závěrem se vám na display jednoho z podjezdů ukáže i dosažená rychlost. Děti od tří let jezdí v doprovodu rodičů, od osmi let už mohou jet samy, nebo ve dvojici. 

Klidnější svezení na horské dráze

Novější horskou dráhu vyhledávají hlavně  rodiny s dětmi. Mohou se tu svézt děti od tří let v doprovodu rodičů a od osmi let mohou už jet ve vlastním bobu samy. Horská dráha možná někomu připomene jízdy známé z podobných atrakcí na pouti. Při cestě ke startu se díky vleku poklidně projedete areálem. Můžete obdivovat okolní krajinu. S blížícím se startem stoupá vzrušení a pak už letíte po nadzemní konstrukci, z které uvidíte svět z ptačí perspektivy. Jízda dopřeje i parádní výhled na Lipenskou přehradu. Horská dráha má v bobech bezpečnostní pásy a také automatické brzdy. 

Díky instalovanému vytápění bobů je areál v provozu po celý rok. 

Tipy na ubytování

Čím se zabaví děti

Po adrenalinových zážitcích se děti mohou v areálu vyřádit třeba na dřevěném dětském hřišti s tampolínou a skluzavkou.   

Zázemí pro rodiny s malými dětmi

Pro rodiče s dětmi je k dispozici rodinný altánek.  Je tu i prostor pro nakojení miminek.   

Přístupnost

Do areálu se dostanete z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou pod lanovkou na Kramolín. Obě dráhy jsou odtud vzdálené pouhých sto metrů. 

Občerstvení

Občerstvení je zajištěné v dřevěná hospůdce Bobovka. Je zde k dispozici i nový drink bar.  Hospůdka má bezbariérový přístup, můžete do ní jít se čtyřnohými miláčky. Nabízí i venkovní posezení. Na čepu tu mají Velkopopovického Kozla, ale i Pilsner Urquell.

Parkování

Velkokapacitní centrální parkoviště v Lipně nad Vltavou u dolní stanice lanovky je k dispozici zdarma. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Od adrenalinu k historii do Vyššího Brodu
Pokud jste se v areálu s bobovou a horskou dráhou dostatečně vyřádili, může další část svého výletu na Lipno vyplnit třeba návštěvou kláštera ve Vyšším Brodě. Autem je to od hospůdky Bobovka zhruba 12 kilometrů. Dnešní národní památku založil ve třináctém století šlechtic rodu Vítkovců Vok I. Z Rožmberka.  Jde o jednu z nejvýznamnějších staveb gotiky v Čechách.  V 15 století byl klášter obehnán hradbami a baštami, nad nimi se bílý klášter tyčí dodnes.  O dvě století později se areál rozšířil o další budovy. Opatství z roku 1641 dodnes slouží jako Poštovní muzeum, které si můžete prohlédnout. Určitě vás upoutá legendární Závišův kříž nebo knihovna se 70 tisíci svazky. Přijďte nasát mnišskou atmosféru Cisteriánů.  Ve Vyšším Brodu určitě potkáte i mnoho vodáků, pro které je město startem na cestě po Vltavě.
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Slupečná 301
Lipno nad Vltavou 38278
602 780 726
602 780 726
info@slideland.cz
slideland.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Boby
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.