Krásná vyhlídka nad Sušicí

Sušice, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Při návštěvě Šumavy vás kroky určitě zavedou do známé Sušice. Město, které si mnozí z nás spojují s výrobou sirek, se mimo jiné pyšní i nádhernou vyhlídkou. Nachází se u vrchu Kalovy, 727 metrů nad mořem.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. listopadu 2021

Nádherné výhledy na Sušice z minivyhlídky

Místo, odkud se rozhlédnete nad Sušicí do kraje, se nazývá Krásná vyhlídka. Objevíte tam vyhlídkovou dřevěnou plošinu. Vyjdete na ni po schůdcích a můžete si vychutnat dechberoucí pohled.

Pohled i na Svatobor

Spatříte nejen Sušici, ale i řeku a vrch Svatobor, Volšovskou Stráž, Jezerní horu. Pokud budete mít štěstí na dobrou viditelnost, spatříte Velký Javor 1456 m n. m. Poznáte ho podle dvou kruhových věží, které se vypínají u jeho vrcholu.

Je zde i informační panel o Sušici

U vyhlídky je velká informační tabule, kde se dočtete o šumavském městě a zajímavostech v jeho okolí. Panel připomene i to, že Sušice je kolébkou sirkařství.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Svačinu si vezměte s sebou, v Sušici pak máte na výběr řadu restaurací. Třeba Restauraci Svatobor.

Parkování

Parkovat můžete například na Náměstí Svobody v Sušici.

Jak na rozhlednu

Z parkoviště sejdete k řece, přejdete most a vydáte se po proudu Otavy na Nábřeží Otavy k začátku Křížové cesty. Tou vystoupejte až na Vrch Anděla Strážce a dál pokračujte Cestou nejkrásnějších vyhlídek do cíle  po zelené turistické značce do cíle. Celkem půjdete necelé 3 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Sušice III
Sušice
376 540 314
icsusice@mususice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Výlety
  • pro dva
  • se psem
  • Turistika
  • Cyklistika
  • Horská kola
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.