Monkey park Harrachov

Harrachov, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Libereckém kraji si můžete užít lanové centrum Monkey park. Nachází se v krkonošském Harrachově u bobové dráhy. Vyberte si překážky mezi stromy podle svých schopností.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. prosince 2021

Budete se pohybovat mezi nebem a zemí

Monkey park v Harrachově je situován v okolí poslední zatáčky bobové dráhy. Lanové centrum je dlouhé 273 m a má 14 překážek. Dvě vedou 117 m dlouhým skluzem po laně nad horským jezírkem a bobovkou. Překážky jsou zavěšené na lanech mezi stromy ve výšce 3 až 7 metrů. Na stromech jsou připevněny speciální základny pro odpočinek. S jejich pomocí se přesouváte k další překážce. Budete se pohybovat mezi nebem a zemí.

Bezpečí především

Před zahájením překonávání překážek dostanete odbornou instruktáž. Ustrojí vás do profesionální výstroje včetně dvou jistících úvazů. Ty jsou trvale připojeny na jistící lano. Na stromech jsou umístěny speciální bezpečnostní matrace. Pokud byste chtěli cestu přerušit, spustí vás instruktor na zem. Monkey park je určen pro osoby od 140 m výšky.

Občerstvení

Na bobovce je možnost rychlého občerstvení.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Zaparkujete na vyhrazených místech u bobové dráhy. K lanovému centru je to několik desítek metrů.

Projeďte se na Bobovce

Bobová dráha v Harrachově je oblíbeným zpestřením v západních Krkonoších. Dráha je v provozu celoročně. Má 17 zatáček a dvě nadzemní křížení. Díky osvětlení jezdí i ve večerních hodinách.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Harrachov 603
Harrachov 51246
602 389 534
harrachov@bobovka.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Lanové parky
  • Výlety
  • Volnočasové areály
  • Lezení
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.