Zřícenina hradu Šostýn

Kopřivnice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Lašská brána

Gotický hrad Šostýn, který pochází z konce 13. století, je označován za Lašskou bránu Beskyd. Jeho zřícenina se nachází na jednom ze zalesněných kopců nad Kopřivnicí.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. března 2023

Upoutá vás zachovalost zříceniny

Zřícenina se zachovala v poměrně velkém rozsahu. Spatříte dva okruhy obranných valů s příkopy. Uvidíte základy válcové věže, prohlédnete si pozůstatky paláce a zrekonstruované sklepní prostory. Stále probíhá oprava narušených zbytků zdí hradního paláce. V terénu rozpoznáte dělení hradu na dvě jednotky, částečně oddělené ve skále vylámaným příkopem.

Lašskou naučnou stezkou se dostanete i k nálezům

Zřícenina hradu Šostýn je součástí šestnáctikilometrové okružní Lašské naučné stezky Kopřivnicí, kterou dojdete mimo jiné k rozhledně na Bílé hoře a k rozhledně Štramberská Trúba a hradu Štramberk. Cestou se můžete zastavit v kopřivnickém muzeu Fojtství. Prohlédnete si tam archeologické nálezy, které byly objeveny právě na Šostýně a v okolí. Mezi nimi uvidíte vzácnou Šostýnskou Venuši. Je vyrobena ze slonoviny a měří 53 mm.

Kde zaparkovat a trasa jak na zříceninu

Parkoviště najdete pod zříceninou ve Skiareálu Červený kámen. Z parkoviště se vydáte kolem koupaliště k  rozcestí u letního koupaliště a budete pokračovat odbočkou až po žluté značce ke zřícenině. Vzdálenost je zhruba 500 m (trasa na mapě)

Tipy na ubytování

Občerstvení

U koupaliště je Restaurace Pod Šostýnem s terasou a dětským hřištěm.

Poloha na mapě

Základní údaje

Provozní doba

Celoročně
volně přístupná

Kontaktní údaje

Kopřivnice
Kopřivnice
556 821 600
ic@koprivnice.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.