Rozhledna Bílá Hora

Štramberk, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Rozhledna na Bílé Hoře se tyčí mezi městy Kopřivnice a Štramberk.  Svým tvarem je přirovnávána ke šroubovici DNA, odkud pochází její lidová přezdívka - Spirála.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. května 2020

Nespoléhejte jen na vlastní oči

Rozhledna je vysoká 43 metrů. Její schodiště obtáčí betonový středový sloup a po 161 schodech vás přivede na krytou vyhlídkovou plošinu ve výšce 26 m, která vám nabídne pěkné pohledy do všech stran vyjma jihovýchodní.  Vidět tak můžete vrcholky Beskyd a Jeseníků, Ostravu či samozřejmě mnohá pěkná okolní místa včetně měst a obcí. Orientaci usnadňují instalované informační tabule. Rozhledna ve svém kamenném podstavci ukrývá pokladnu, kde si můžete zakoupit celou řadu upomínkových předmětů a navíc také za poplatek zapůjčit i dalekohled.

fofo: Casablanca

Štramberské uši

Možnost občerstvení nabízí města Kopřivnice a Štramberk, ve kterém si pak nezapomeňte zakoupit vyhlášené tak zvané Štramberské uši, které jsou nejen chutné, ale budou také pěkným dárkem pro vaše blízké.

Kudy k rozhledně a tip na výlet

Návštěvu rozhledny doporučujeme spojit s prohlídkou hradu Štramberk. Ze Štramberka se vydáte po Naučné stezce Lašná - Štramberk na stejnojmenný hrad. V areálu hradu je možnost se občerstvit. Po prohlídce hradu budete pokračovat dále po naučné stezce k rozhledně. Z rozhledny vás stezka zavede zpět do Štramberka k parkovišti.

Tipy na ubytování

Parkování

Parkování ve Štramberku (placené) v blízkosti známé jeskyně Šipka.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.