Rozhledna Bílá Hora
Štramberk, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Rozhledna na Bílé Hoře se tyčí mezi městy Kopřivnice a Štramberk.  Svým tvarem je přirovnávána ke šroubovici DNA, odkud pochází její lidová přezdívka - Spirála.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. května 2020

Nespoléhejte jen na vlastní oči

Rozhledna je vysoká 43 metrů. Její schodiště obtáčí betonový středový sloup a po 161 schodech vás přivede na krytou vyhlídkovou plošinu ve výšce 26 m, která vám nabídne pěkné pohledy do všech stran vyjma jihovýchodní.  Vidět tak můžete vrcholky Beskyd a Jeseníků, Ostravu či samozřejmě mnohá pěkná okolní místa včetně měst a obcí. Orientaci usnadňují instalované informační tabule. Rozhledna ve svém kamenném podstavci ukrývá pokladnu, kde si můžete zakoupit celou řadu upomínkových předmětů a navíc také za poplatek zapůjčit i dalekohled.

fofo: Casablanca

Štramberské uši

Možnost občerstvení nabízí města Kopřivnice a Štramberk, ve kterém si pak nezapomeňte zakoupit vyhlášené tak zvané Štramberské uši, které jsou nejen chutné, ale budou také pěkným dárkem pro vaše blízké.

Kudy k rozhledně a tip na výlet

Návštěvu rozhledny doporučujeme spojit s prohlídkou hradu Štramberk. Ze Štramberka se vydáte po Naučné stezce Lašná - Štramberk na stejnojmenný hrad. V areálu hradu je možnost se občerstvit. Po prohlídce hradu budete pokračovat dále po naučné stezce k rozhledně. Z rozhledny vás stezka zavede zpět do Štramberka k parkovišti.

Parkování

Parkování ve Štramberku (placené) v blízkosti známé jeskyně Šipka.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Štramberk
+420 595 179 111

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Pro dva
  • Naučné stezky
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10