Zřícenina hradu Hukvaldy

Hukvaldy, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: hrad-hukvaldy.cz Radek Hoďák

Zřícenina hradu Hukvaldy se tyčí na vrcholu kopce ve výšce 481 m n. m., nad stejnojmennou obcí, rodištěm skladatele Leoše Janáčka, v krásné krajině podhůří Beskyd. Kromě nahlédnutí do historie areál hradu svým návštěvníkům nabízí i celou řadu zajímavých akcí a zážitků.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. dubna 2020

Za branami hradu historie i zážitky

Ke hradu, který pravděpodobně nebyl za dobu své existence nikdy dobyt, vede cesta oborou, která je součástí přírodní památky Hukvaldy. Roste zde řada známých i méně známých rostlin a keřů a překvapením jsou obrovské stromy se zvláštním kořenovým uchycením. Samotný hrad se rozkládá na dlouhém hřebenu. Po projití vstupní branou na návštěvníky čekají pozůstatky nádherné mohutné stavby, vzdušné venkovní prostory a velmi pěkná kaple sv. Ondřeje, která je nejdochovanějším objektem hradu. Vzhledem k vynikající akustice je kaple oblíbeným místem pořádání koncertů. 

Staňte se svědky dobývání hradu

Zejména v části předsunutého opevnění, kde sídlívala vojenská posádka a vězení, se konají různé zajímavé i zábavní akce. Hrad se stává dějištěm vystoupení historických šermířů, slavností doprovázených gotickou hudbou, velké oblibě se těší již tradiční pravidelné dobývání hradu, pálení čarodějnic, vinobraní, strašidelná noc a mnohé další.

Součástí akcí  bývá také bohatý hodokvas s nabídkou klasických a staročeských pokrmů.

Občerstvení

Na hradě se nabízí možnost občerstvení s venkovským posezením. Několik možností občerstvení najdete v obci pod hradem.

Tipy na ubytování

Parkování

Velké parkoviště se rozkládá nedaleko vstupní brány do obory, kterou dojdete k hradu. Cestou půjdete kolem rodného domu Leoše Janáčka.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Poznejte Hukvaldy. V obci můžete vidět rodný dům skladatele světového formátu – Leoše Janáčka a jeho památník, barokní kostelíček sv. Maxmiliána, vaší pozornosti by neměla ujít krásná vstupní barokní brána do obory, ve které můžete z dálky pozorovat i dančí zvěř a kde stojí pomník Lišky Bystroušky jako památka na první zdejší uvedení stejnojmenné Janáčkovy opery.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hukvaldy
+420 558 699 323
pokladna.hukvaldy@hradhukvaldy.eu
hrad-hukvaldy.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Vyhlídky
 • Zámky
 • amazing places
 • Zříceniny
 • Romantická místa
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.