Houbový Park Roseč

Roseč, Třeboňsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10

Při návštěvě chráněné krajinné oblasti Třeboňsko objevíte na její východní hranici Houbový Park. Je to doslova dětský ráj. Zábavný interaktivní areál se nachází v malebné obci Roseč, 9 km od Jindřichova Hradce. Střetávají se v něm fantazie s realitou a pobaví vás i vaše děti. Objevíte svět skřítků, dinosaurů, pohádkových bytostí, hub a rostlin. A dokonce i vesmír.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. února 2021

Půjdete po naučných stezkách

Tým Světa fantazie, který Houbový Park provozuje, vás zavede ke všem nabízeným aktivitám. Jsou pro vás připraveny stezky s různými scenériemi, čekají vás hry a soutěže. Uvidíte domečky pro skřítky, potkáte dinosaury v prehistorickém světě. Poznáte vesmír. Během letní sezony je zde otevřeno 10 naučných, tematicky zaměřených stezek.

foto: houbovypark.cz

Budete poznávat houby i rostliny

Na Houbové stezce a Botanické stezce si užijete všeho, co roste v parku. Budete podle fotek v brožurce hledat houby a určovat, zda jsou jedlé či nikoliv. Budete odpovídat na otázky spojené s pohádkami, písničkami a rostlinkami. Jedlé plody můžete ochutnat. Rostou zde jahody, maliny, jablka, hrušky, ostružiny, třešně, borůvky i ořechy. Na Přírodní pohmatové stezce, dlouhé 100 metrů, se naučíte vnímat okolní světa pocitem. Stezka je vytvořena z různých druhů přírodních materiálů - dřevin, písku, trávy, bahna nebo kamení.

foto: houbovysvet.cz

Pohádkový svět

Cestováním v čase napříč parkem na stezce Výzkumná expedice objevíte pohádkový svět. Čeká vás řešit dobrodružné úkoly, které jsou zapsány v dřevěných knihách. Pro nejmenší návštěvníky je určena Foťáková stezka s pohádkovými postavičkami, které bydlí v parku. Budete je hledat podle fotek v brožurce. Na dalších stezkách můžete objevovat Tajemství trezoru, Tajemství palačinek a Kdo nosí dárky.

foto: houbovysvet.cz

Tipy na ubytování

Cesta do vesmíru i za pokladem

V parku objevíte kompletní planetárium. Budete připojovat vědecké značky ke všem planetám, které tu najdete. Zjistíte, že je zde znázorněna celá sluneční soustava. Objevíte i trpasličí planetku Ceres. Velkou popularitu mezi návštěvníky má stezka Hledání pokladu. Základem hry je najít v parku všechny údaje, které zapíšete do mapy a pak se budete snažit paleontologický poklad objevit.

foto: houbovysvet.cz

Výtvarné dílničky

Můžete s dětmi strávit kreativně čas ve 4 výtvarných dílničkách. Můžete zde nejen malovat obrázky, ale věnovat se třeba korálkování, drátkování, malování magnetek, můžete si potisknout trička a taštičky, vyrábět vonné levandulové pytlíčky a zvířátkové nebo dinosauří masky.

Kde se občerstvit

Občerstvení a drobné dárkové předměty zakoupíte v areálu. Je zde i posezení.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti přímo u Houbového Parku. Z parkoviště areál uvidíte.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Návštěva Muzea fosílií stojí za to
Tentokrát na výlet nepůjdete daleko. Muzeum fosilií, které si určitě nenechte ujít, je součástí Houbového Parku. Prohlédnete si v něm unikátní sbírku zkamenělin. Sesbírali je během 40 let manželé Hank a Nolly Blaas z Nizozemí při své práci v terénu. Sbírku uspořádali v chronologickém pořadí podle vzniku exponátů. Ke každému najdete potřebné informace. Objevíte zde zachovalé kosti dinosaurů a mamutů, můžete obdivovat žraločí zuby, spoustu druhů mušlí, mořské ježky. Sbírku tvoří i rostliny uchované v kameni. Zobrazují historii planety Země. Součástí je sbírka minerálů a hornin. Některé exponáty si můžete osahat a potěžkat.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Roseč 1
Roseč
736 419 795
604 247 389
info@svetfantaziezu.cz
svetfantaziezu.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Zahrady a parky
  • Botanické zahrady
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Dětská hřiště
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.