Herní krajina Pecka

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Portáškách ve Velké Úpě se můžete s dětmi vydovádět v herní krajině Pecka. Vznikla ve výšce 1062 m n. m. u horní stanice lanové dráhy v roce 2018. Je na ploše 2000 čtverečných metrů a netradičním stylem přibližuje krkonošskou flóru a faunu.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. února 2021

Svět v lese, na louce i ve vodě

Herní krajina Pecka je unikátním souborem dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, která v Krkonoších žijí. Jsou tu i lanové stezky a prolézačky. Jde o unikátní soubor interaktivních soch. Vstoupíte do uměleckých děl architekta Matěje Hájka ze skupiny Ztohoven, který je spoluautorem projektu. Herní krajina je rozložena do několika částí. Přibližuje život na horské louce, v lese i ve vodě.

foto: pec-ka.cz

Z jeleních parohů pojedete tobogánem

Projdete se naučnou stezkou pod korunami stromů ve výšce 5 metrů. Je dlouhá 180 metrů. Na trase vás čekají zastávky v podobě hnízd s třímetrovými zobáky čápa černého. Budete procházet jeho hnízdy. Budete moci projít fiktivním mraveništěm, uvidíte devítimetrovou zmiji nebo vřetenovku, obřího mloka, na povalovém chodníku projdete obří, 15 m dlouhou, dřevěnou sochou rysa. Prolezete liščími a jezevčími norami. Přitažlivým motivem je padlý jelen. Jeho vysoké parohy se staly vyhlídkou. Děti mohou parohy prolézat a sklouznout se tobogánem dolů.

foto: pec-ka.cz

Na cestu se vydejte s dřevěnou kuličkou

Na některých herních prvcích Pecky můžete použít dřevěnou kuličku. Zakoupíte ji za stovku v půjčovně koloběžek u horní stanice lanové dráhy nebo v automatu. Nejvíc tento suvenýr upotřebíte ve vodním světě. V instalaci velkého mloka, který je tvořen soustavou dřevěných malých nádrží, si děti vyzkouší motoriku i logiku. Herní krajinu si však užijete, i když kuličku mít nebudete.

foto: pec-ka.cz

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Hned u hřiště si můžete dát něco dobrého na Portáškách. O kousek dále ve Velké Úpě je vám k dispozici řada možností k občerstvení - Kiosek Parlament, Bufet Skleník, restaurace Modřín. 

Herní krajina Pecka je veřejně přístupná a zdarma.

Jak se dostat do areálu

K herní krajině Pecka se dostanete:

  • lanovou dráhou Velká Úpa - Portášky
  • pěšky půjdete z Pec pod Sněžkou 4 km po červené a následně žluté trase. Nastoupáte 325 výškových metrů. Trasa na mapě 
  • pěšky z Velké Úpy - je několik tras
    • nejkratší, ale nejprudší je Cesta horských nosičů po modře značené cestě. Půjdete 2,5 pěšky a nastoupáte 387 výškových metrů. Trasa na mapě
    • delší, ale pohodlnější trasa přes Janovy Boudy. Délka trasy 3,8 km a nastoupáte 362 metrů. Trasa na mapě

Zpříjemněte si cestu dolů jízdou na koloběžce

Z Pecky se můžete svézt dolů na koloběžce, kterou si zapůjčíte ve SkiResortu Live u horní stanice lanovky Portášky.

Kde zaparkovat

Automobil zaparkujete na parkovišti P5 ve Velké Úpě.

Poloha na mapě

Tip na další aktivitu

V multižánrovém klubu KlonDike si zasportujete
V Peci pod Sněžkou můžete zavítat na KlonDike. Nad hlavní křižovatkou vzniklo po bývalé diskotéce toto kulturní a sportovní centrum. V interiéru klubu najdete lezeckou stěnu, půjčí vám tu sedáky a lana. Plocha stěny se rozprostírá na 48 čtverečních metrech, je 6 m vysoká a 8 m široká, se třemi jistícími body u stropu a postupovým jištěním pro kurzy a lezení malých dětí. Zkušenější lezci využívají formu boulder, tedy lezení bez jištění s dopadem do matrace. Můžete využít oblíbený slack line, při kterém si vyzkoušíte chůzi po laně v bezpečné výšce. Novou atrakcí je obří houpačka, na kterou se pohodlně posadí i dva dospěláci. A zahrajete si tu ping-pong.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.