Rozhledna na Hnědém vrchu

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Nejvyšší rozhledna v Krkonoších  měří 31 metrů a nalézá se u horní stanice lanové dráhy Pec pod Sněžkou – Hnědý vrch.  Rozhledna má kvůli výkyvům způsobeným větrem trojúhelníkový tvar, je postavená z dřevěných a ocelových sloupů, uvnitř je točité ocelové schodiště se 138 schody. Rozhledna zde stojí od roku 2009 a její pata se nalézá v nadmořské výšce 1207,45 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. dubna 2020

Krkonoše jako na dlani  

Z vyhlídkové terasy rozhledny na Hnědém vrchu, což je lokalita na jihovýchodním úbočí Liščí hory, je nádherně viditelné panorama hlavního krkonošského hřebene, především  hora Sněžka, Luční, Studniční, Růžová a Černá hora, Javor, Obří důl, turistické centrum - město Pec pod Sněžkou, Orlické hory či Jeseníky a Praděd. 

Kudy na rozhlednu?

Na rozhlednu se dostanete tyřsedačkovou lanovkou ze stanice "Hnědý vrch". K lanaovce se dostanete z cetra Pece pod Sněžkou po žluté trase. Z parkoviště Zelený potok je lanovka vzdálena 1 km.  Výstup na Hnědý vrch je možné uskutečnit i pěšky po žluté trase a následně červené trase. Před Liščí loukou odbočíte doprava na cestu k rozhledně. 

Občerstvení

Nejbliže od rozhledny na Liščíc louce v restauraci chaty Lyžařská nebo o kousek dále na Lesní Boudě.

Tipy na ubytování

Provozní doba

Otevírací doba rozhledny se řídí jízdním řádem lanovkyů. Lanovka jezdí v letní sezoně každý den, po sezoně jen o víkendech. Doporučujeme se předem informovat o provozu této lanovky, abyste nebyli zklamáni, pokud nepojede.

Parkování

Centrální placené parkoviště v centru Pece pod Sněžkou.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Na Hnědý vrch půjdeme z Pece pod Sněžkou nejprve po žluté turistické značce, až narazíme na hřebenovou červenou turistickou trasu,  po které se vpravo vydáme a po zhruba 0,5 km odbočíme podle ukazatelů k lanovce opět vpravo na kamenitou cestu a následně dojdeme až k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 6 km a převýšeni je asi 400 metrů. Z Hnědého vrchu je možné podniknout několik zajímavých turistických tras.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Pec pod Sněžkou
+420 732 323 324
+420 777 336 492

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.