Dračí skály u Rejštejna

Rejštejn, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Pokud milujete skalní scenérie, určitě si nenechte ujít Dračí skály (789 m n. m.) zhruba 3 km od Rejštejna na Šumavě (789 m n. m.). Nachází se nedaleko hranice národního parku Šumava nedaleko města Kašperské Hory.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Scenérie jako z pohádky

Skalní útvar Dračí skály se nachází v první zóně Národního parku Šumava. Už z dálky uvidíte zajímavý skalní útvar s tvarovanými útesy. Zvedají se a vzhlížejí velmi romanticky nad silnicí vedoucí na Modravu a nad řekou Otavou jihozápadně od Rejštejna. Zaujme vás zajímavá scenérie. Když se vyšplháte na vrcholky ostrých výčnělků, rozprostře se pod vámi výhled do údolí řeky směrem k Čeňkově pile. Dračí skály můžete dobře vidět také z Klostermannovy vyhlídky u Srní, kam se můžete vydat na výlet. Nad útesy spatříte pamětní kříž. Připomíná známé šumavské spisovatele Karla Klostermanna a Marii Malou.

Občerstvení

V Rejštejně se nachází Restaurace Černá Růže. Občerstvíte se i v řadě restaurací v Srní.

Jak ke skalám

  • Nejbližší možnost je zaparkovat na malém parkovišti Údolí Otavy přímo pod skalami. Druhá možnost je zaparkovat u Čeňkovy pily a jít 2 km pěšky.
  • Z Rejštejna se k Dračím skalám dostanete po červené turistické značce. Délka trasy je 3,8 km. Trasa na mapě. Nezapomeňte, že se pak budete skalami pohybovat v 1. zóně národního parku Šumava.
  • Ze Srní půjdete pěšky přes Čeňkovu pilu až ke Skalám. Délka trasy 4,7 km. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Parkování

Pod skalami můžete zaparkovat na malém parkovišti Údolí Otavy.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Klostermannova vyhlídka u Srní
Můžete se po silnici podél Otavy vypravit do městečka Srní. Z něj je dobré vyrazit na Klostermannovu vyhlídku. Dračí skály uvidíte jako na dlani. Kromě toho vás čeká příjemná cesta. Vede kolem Klostermannovy chalupy, která vám připomene dochovanou šumavskou architekturu. Dozvíte se, že právě zde filmaři natáčeli trilogii Pod jezevčí skálou, Za trnkovým keřem a Na pytlácké stezce. Nedaleko vyhlídky je Vodní zámek.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.