Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě

Vyšší Brod, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Ve Vyšším Brodě v Jihočeském kraji navštivte Poštovní muzeum. Nachází se v budově bývalého opatství cisterciáckého kláštera ze 13. století. V expozicích poznáte spoustu zajímavostí z provozu pošty. Poštovní muzeum má své expozice i v Praze.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. ledna 2022

Stejnokroje, razítka a úřadovny

Expozice Poštovního muzea ve Vyšším Brodě vás přesune do dějin poštovnictví na území Českého státu od 16. století. Ožijí před vámi služebny a úřadovny. Prohlédnete si poštovní stejnokroje, štíty, razítka, telegrafy i telefony. Nahlédnete do pokladen a poznáte další provozní pomůcky.

foto: postovnimuzeum.cz

Uvidíte největší sbírku kočárů

Historii poštovní dopravy dokumentuje unikátní sbírka kočárů, saní a poštovních vozů. V dalších expozicích si budete moci prohlédnout i obrazy, plastiky, nástěnné malby a známky. Můžete tu narazit na některou ze sezónních výstav.

foto: postovnimuzeum.cz

Prohlídka zaujme i děti

Poštovní muzeum má herní sál. Je plný interaktivních prvků pro dětskou zábavu. Zahrají si Letní poštovní detektivku. S místním poštmistrem budou řešit různé úkoly.

foto: postovnimuzeum.cz

Tipy na ubytování

Občerstvení

V blízkosti je Klášterní kavárna Caffé Convento.

Parkování a přístupnost

Parkujte na Parkovišti Klášter Vyšší Brod jih. Odtud je klášter na dohled, pouhých 150 m.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Klášterním lesem projdete do Loučovic
Naučnou Opatskou stezkou v délce 4 km se dostanete do Loučovic. Cestu zvládnete i s dětmi. Objevíte 5 informačních tabulí, u každé jsou lavičky pro odpočinek.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.