Domek Boženy Němcové

Červený Kostelec, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Navštivte Domek Boženy Němcové, ve kterém významná spisovatelka prožila část svého života brzy po svatbě. K vidění jsou unikátní předměty přímo po Boženě Němcové. Expozice se navíc nachází ve dvou patrech krásného dobového domu v centru Červeného Kostelce.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Jakmile se Božena provdala za Josefa Němce v Červeném Kostelci, najali si roku 1837 malý byt v domečku kupce Augustina Hůlka. Božena Němcová zde strávila pouze měsíce. V roce 1918 ovšem kostelečtí občané na její připomínku odhalili památnou desku. K roku 1942 se místním nadšencům podařilo získat vybavení světnice v podkroví. Po několika letech se podařilo vybavit i přízemí. Do roku 1999 spravovalo objekt Muzeum Boženy Němcové v České Skalici. Po roce 1999 přešlo do vlastnictví města Červený Kostelec.

Na co se můžete těšit

Místní nadšenci nejprve vybavili podkrovní místnost předměty, které pochází z doby života Boženy Němcové. Je zde k vidění například originál Hůlkova obchodního pultu, který ovšem manželům Němcovým sloužil jako prádelník. V přízemí je naopak k vidění vybavení domu a nástroje k přádelnictví.

Přístupnost

Domek Boženy Němcové se nachází v centru města Červený Kostelce. 

Tipy na ubytování

Parkování

Přímo v centru nedaleko rodného domu se nachází několik vyznačených parkovišť, které jsou zdarma.

Poloha na mapě

Tip na další výlet

Pokud rádi putujete za historií našich umělců, doporučujeme výlet do Hronova, kde se nachází Rodný dům Aloise Jiráska. Z Červeného Kostelce se vydejte po zeleném značení do Hronova, které vás dovede až do centra. Odtud se vydejte po směrovkách (červené značení) až k rodnému místu. Zpět do Červeného Kostelce se můžete vydat po červené, která vede okolo vojenských opevnění, a u rozcestí Nad Horním Kostelce se dejte na zelené značení. Takovýto výlet má 18 km rozmanitým a středně náročným terénem.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Boženy Němcové
Červený Kostelec
491 465 919
mksck@mksck.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro dva
  • když prší
  • Muzea
  • pro seniory
  • Galerie
  • Historické
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.