Zámek Adršpach

Adršpach, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Navštivte renesanční zámek Adrpšach, který se nachází na severním okraji NPR Adršpašsko-teplické skály v Dolním Adršpachu. Přijďe se podívat na naši historickou expozici, horolezecké muzeum a expozici lnářství a tkalcovství. Posedět v kavárně s dětským koutkem nebo si zahrát únikovou hru Třetí princ, která je zaměřena hlavně na rodiny s dětmi.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie zámku

První písemná zmínka o současné podobě zámku pochází z roku 1661. Dříve ovšem na místě stávala tvrz pánů z Dubé, která byla v roce 1596 pravděpodobně přestavena na zámek. V minulosti byly také součástí objektu pekárna, truhlárna, kanceláře či stáje pro koně. Na počátku 17. století byl zámek rozšířen Adamem Bohdaneckým. Před rokem 2013, kdy zámek odkoupila obec Adršpach, byla budova v rukou několika majitelů. Od 1. 5. 2014 je zámek zpřístupněn veřejnosti.

Na co se můžete těšit

Zámek Adršpach má co nabídnout. Projdete si zajímavou historickou expozici zámku. Můžete zavítat do horolozeckého muzea a prohlédnout si expozici lnářství a tkalcovství. Pro děti i dospělé je připravena zajímavá úniková hra Třetí princ.

Nechybí u nás ani prodej suvenýrů, pohlednic, nanuků a samozřejmostí je wifi a parkování zdarma.

Občerstvení

V areálu zámku byl zbudována kavárna s dětským koutkem.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Zámek Adršpach je velmi dobře přístupný po červeném značení z Dolního Adršpachu, kde doporučujeme i zaparkovat automobil.  Od parkoviště je zámek Adršpach vzdálen přibližně 1 km.

Vlakem na zámek

Železniční stanice Adršpach je vzdálena 1,2 km od zámku. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Automobil doporučujeme zaparkovat v Dolním Adršpachu, kde jsou 3 velká parkoviště pro turisty.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Doporučujeme pokračovat dále po červeném značení až k rozcestí Pod Starozámeckým vrchem. Zde se vydejte po žlutém značení ke zřícenině hradu Adrpšach, který je na úbočí Starozámeckého vrchu. Na místě uvidíte zbytky obvodových zdí, studny a sklepení. Vystoupáte-li ještě výše, dostane se vám krásný výhled do okolí. Výlet je nenáročného charakteru.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dolní Adršpach 75
Adršpach 54957
491 423 979
Info@zamekadrspach.cz
zamekadrspach.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Výlety
 • Zámky
 • když prší
 • Kavárny
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Architektonické památky
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.