Rozhledna Hořický Chlum

Hořice, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: infocentrum.horice.org

Ač byla tato vyhlídka postavena teprve nedávno, nabízí všem návštěvníkům celoročně vskutku nádherný výhled. Krásu, kterou sama stavba rozhodně neoplývá, bohatě vynahrazuje ze své vyhlídkové plošiny.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. srpna 2020

Úctyhodné výška rozhledny a nekonečně schodů ke zdolání

V roce 1998 byla postavena na hřebenu Hořického chlumu železná telekomunikační věž. Spojilo se zde příjemné s užitečným a kovová stavba byla využívána jako základová stanice Eurotelu s vyhlídkovou plošinou pro veřejnost. Dnes je ve správě KČT Hořice, se kterým je možno i dojednat návštěvu mimo otevírací hodiny. Samotná věž je umístěna v nadmořské výšce 410 metrů n. m. a dosahuje bezmála 42 metrové výšky. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 27m  a budete muset zdolat 142 schodů.  Ale pozor, schodiště je jednosměrné. Cesta dolů vám sice neušetří ani krok natož schod, ale vrátíte se druhou stranou.

horice.org

Těšte se na parádní výhledy

Z rozhledny je krásně vidět do všech stran. Severním směrem uvidíte panorama podkrkonoší se svou dominantou vrchem Zvičinou. Západním směrem se rozléhá Jičínská pahorkatina. Na východě zahlédnete Orlické hory a Broumovsko. Jižně leží Hořice. 

foto: horice.org

Co vidět v Hořicích

Toto „město kamenné krásy“ je zasvěceno umění kamenosochařství, které zde má dlouhou tradici. Ta nejkrásnější díla jsou zde k vidění a rozhodně si nenechte Hořice ujít. Můžete ochutnat i místní specialitu hořické trubičky, které se prodávají na každém rohu a v mnoha chuťových variantách. Ze zdejšího kraje pochází například i K.J. Erben. V Miletíně můžete navštívit jeho rodný domek nebo se vydat po Erbenově stezce místy, kde básník čerpal inspiraci pro svá nejznámější díla. 

Tipy na ubytování

Jak k rozhledně

K rozhledně se dostanete autem nebo procházkou po žluté trase z centra Hořic. Procházka z náměstní je dlouhá jedním směrem necelé 2 km.

Parkování

Zaparkovat můžete bez poplatku před objektem rozhledny. 

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hořice
Hořice
+420 492 105 432
infocentrum@horice.org
infocentrum.horice.org

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • pro dva
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.