Cinibulkova naučná stezka

Mšeno, Kokořínsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Šjů CC BY-SA 3.0

V okrese Mělník se z města Mšeň vydejte na okružní naučnou Cinibulkovu stezku. Vede krásnou přírodou CHKO Kokořínsko. Budete obdivovat skalní útvary.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. listopadu 2021

Půjdete atraktivním skalním městem

Trasa naučné stezky dostala název podle Josefa Bedřicha Cinibulky. Proslavil se jako propagátor turistiky na Kokořínsku. Vydáte se do atraktivního, divokého kraje pískovcových skalních útvarů a bludišť. Půjdete kolem hlubokých roklí krásnými lesními cestami a mezi skalami.

Čeká vás pět zastávek

Trasa je dobře značená čtvercem složeným ze žlutého a bílého trojúhelníku. Je dlouhá 8,3 km. Vede ze Mšena na Prolezovačky, k jeskyni Obraznice, na Vyhlídky, Bludiště, hájovnu Na Rovinách přes Švédský val, Obří hlavu a Žábu kolem Faraona zpět do Mšena. Čeká vás pět zastávek s informačními panely. Nejdříve půjdete po silnici, pak vstoupíte do skalního města. Trasa často stoupá, klesá, budete se protahovat úzkými mezerami ve skalách, v některých místech vede po křivolakých schůdcích nebo po obnažených kořenech stromů.

Zažijete adrenalin s řetězy

Nejvíce na vás určitě zapůsobí skalní bludiště, které se nachází v blízkosti hájovny Na Rovinách. Počítejte s tím, že vás čeká i šplhání do výšky pěti metrů za pomocí řetězu. K dispozici budete mít příkré vytesané stupně. Kdo má rád adrenalin, určitě si tuto část trasy užije.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Ve Mšenu na náměstí je restaurace U Zlatého lva.

Parkování a přístupnost

Parkoviště na Náměstí Míru ve Mšenu. Začátek i konec stezky je ve Mšenu na náměstí.

Kam na další výlet v okolí

Mšenské pokličky
Nedaleko stezky se v Kokořínském dole nacházejí pískovcové skalní útvary Mšenské pokličky. Můžete k nim dojít například z hradu Kokořín po červené turistické značce.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mšeno
315 693 121
mu@mestomseno.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Výlety
  • úžasná místa
  • Skály
  • Turistika
  • Skalní města
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.