Vyhlídková věž Václavka u Votic

Votice, Česká Sibiř, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Od června roku 2013 mají Votice, nacházející se v jihozápadní části okresu Benešov, svou vlastní rozhlednu. Kromě výhledů do kraje z výšky 35 metrů vám umožní to, co jiné rozhledny nedokážou. Můžete si prohlédnout navíc totiž hodinový stroj a zvony sv. Václava a sv. Vojtěcha.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Dopřejte si netradiční pohled do kraje z výšky kostelní věže

Rozhledna Václavka je totiž součástí věže kostela, v tomto případě kostela sv. Václava. Původně bylo možné porozhlédnout se po kraji z výšky 22 metrů z prostoru ciferníků kostelních hodin, nově se vyhlídka nachází o 13 metrů výš, a abyste si mohli zajímavých výhledů užít, musíte vystoupat nahoru po celkem 135 schodech.

Věží zní chod mechanismu hodinového stroje

Věž kostela včetně kříže na špičce je vysoká 45 metrů. Nahoru se dostanete přes první poschodí, kde na vás v oratoři čeká pokladna a kde vám ochotně poskytnou různé turistické informace. Prohlídka věže s návštěvou rozhledny je možná v doprovodu průvodkyně, která vám podá zajímavé informace jak o kostele a jeho věži, tak o samotných Voticích. Při výstupu si můžete prohlédnout detailně již zmiňovaný hodinový stroj a je to podívaná opravdu zajímavá, protože se jedná o jedinečný systém, který pohání pomocí táhel přes tři poschodí ručičky věžních hodin a měří náš čas.

Občerstvení

Kostel s vyhlídkovou věží leží v centru Votic a tak není nouze o nabídku míst, kde se občerstvit. V restauraci penzionu u Modré kočky je k dostání turistické razítko, známky a kompletní tištěná nabídka naučných stezek zdejším okolím.

Parkování

Veřejné parkování je zdarma blízko kostela SV. Václava, přibližně 100 metrů od vyhlídkové věže.

Poloha na mapě

Tip na výlet

K zajímavým výletním místům v okolí patří asi tři kilometry vzdálená vodní tvrz Kouty, romantické místo se zříceninou stojící mezi dvěma rybníky. Navštívit můžete také zříceninu hradu Šelmberk, jenž je vzdálený asi 16 km a kde se nachází Historicko vzdělávací centrum, nabízející několik programů zaměřených na historii, tradiční řemesla a vzdělávání dětí i dospělých. Stejná vzdálenost dělí Votice od zámku Konopiště, v jehož expozici můžete krom jiného shlédnout zrestaurované šaty hraběnky Žofie Chotkové, která měla na sobě v den atentátu na Františka d´Este v Sarajevu a v nichž zahynula. 

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování se psem
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.