Baťův kanál

Veselí nad Moravou, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Baťův kanál je vodní cesta, která vede z Otrokovic k Rohatci. Je dlouhý před 50 km.

Autor článku: Petr Kouba, 22. září 2020

Tomáš Baťa vybudoval vodní cestu. Můžete po ní plout

Baťův kanál, přes 50 km dlouhý, jehož některé úseky vedou řekou Moravou, jiné uměle vytvořenými kanálovými úseky. Plavební hladinu udržuje 13 plavebních komor.

foto: batacanal.cz

Baťův kanál vede moravskou krajinou

Baťák, jak se kanálu lidově říká, je v současnosti splavný od Otrokovic k Rohatci. Původně byl postaven kvůli dopravě lignitu z Ratíškovic do elektrárny v Otrokovicích. Poslední dobou se uvažuje o jeho splavnění až do zdrže jezu v Hodoníně a severním směrem pak do Kroměříže.

Na kanále je nutné sledovat aktuální provoz

Pokud se rozhodnete zapůjčit si loď a vydat se Baťovým kanálem na plavbu, má to svá pravidla hry. Provoz na kanálu je omezen pouze plavebními komorami, které mají svůj provozní řád. Před plavbou je potřeba vědět, jaké úseky jsou aktuálně splavné. Vodní cestou se můžete vydat ve skupině. Pořádají se rekreační plavby kanálem. Jsou doplněné gastronomickými a poznávacími zážitky. Můžete si vypůjčit loď sami, nebo plout ve vlastním člunu. Oblíbené je i půjčování hausbotů.

foto: batacanal.cz

Tipy na ubytování

Kde si můžete půjčit lodě

V půjčovnách si za účelem plavby po kanálu můžete zapůjčit motorové lodě, kánoe, turistické prámy, ale taky třeba kola. Najdete je ve Spytihněvi, Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, ve Strážníci, Norovech, Sudoměřicích a Hodoníně. Plavbu je možné spojit s cyklistikou. Kola si zde také můžete vypůjčit.

Objednejte si plavbu na lodi Danaj

Po kanálu se můžete projet také v celé skupině výletní lodí Danaj. Je ocelová a krytá. Spodní paluba má pevná okna. Můžete vyrazit na kanál za každého počasí. Loď je částečně bezbariérová. Na lodi je minibufet, ale můžete si předem zajistit třeba i kompletní obědové menu. Posádku Danaje tvoří kapitán, lodník a průvodce.

Občerstvení

Můžete se občerstvit ve Veselí na Moravě. Služby vám poskytne letní terasa v přístavišti.

Jak zabavit děti

Ve Veselí na Moravou je také dětské hřiště. Milovníci prkýnek na kolech tu najdou i skatepark. Na obou jeho stranách je zeď banků a rádiusů, uprostřed pyramida a řada funboxů s grindboxy a railem. Vedle skateparku se nachází hala se spinovou minirampou a funboxem.

Parkování: 

Můžete auto nechat například na rozlehlém parkovišti ve Veselí nad Moravou. Ve městě je přístav a centrum Baťova kanálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte jihomoravské sklepy a pamětihodnosti
Na trase po Baťově kanálu vás čekají ochutnávky slováckého vína, návštěvy sklepů, historických měst, chráněných přírodních lokalit. Můžete se projít nebo projet po naučných stezkách, vidět ptačí rezervace i zajímavé technické památky. Třeba ve Strážnici zkuste navštívit zámek. Je v něm umístěn Národní ústav lidové kultury. Přístupná je knihovna, kaple a expozice nástrojů lidové hudby. K parku náleží rozlehlý anglický park s amfiteátrem, kde se konají známé akce.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Veselí nad Moravou
Veselí nad Moravou
+420 420 518 325 330
plavba@batacanal.cz
batacanal.cz

Štítky

 • Rodinné
 • Vodní plochy
 • pro rodiny s dětmi
 • Doporučujeme
 • Romantické
 • Řeky
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro dva
 • Zábavné
 • Přírodní rezervace
 • pro seniory
 • Relax
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.