Zoo Brno

Brno, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zoo Brno na jižní Moravě najdete nedaleko přehrady na Mniší hoře. Zaujímá plochu 65 ha. Uvidíte na 800 různých zvířat.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. července 2022

Překvapí vás tématické rozdělení

Zvířata jsou rozdělena do expozic. Atraktivní areál Mniší hora, v němž se zoo nachází, se vám bude líbit. Expozice doplňuje množství skal, vodopádů či chýší. Jsou tu expozice Beringie, Tygří skály, Austrálie, Mongolsko, Pavilon opic, Kalahari, Tropické království atd.

Zvířat v ZOO Brno je skutečně bezpočet

Budete sledovat výběhy tygrů sumaterských. Uvidíte orly bělohlavé. Oblíbená je expozice ledních medvědů. Zaujmou lemuři, plameňáci růžoví a klokani. Lákadlem je expozice bobrů kanadských a vlků afrických. Poutavý je i výběh Safari se žirafami a zebrami.

Zoo má i exotárium 

V pavilonu Tropické království se seznámíte s řadou vzácných plazů. Jsou zde kajmani, anakondy, dracény, varani. V exotáriu jsou i dravé ryby piraně. A nechybí pralesní opičky.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Malí návštěvníci se mohou těšit na svou zoo. Zajezdí si na poníkovi, mohou hladit kozy, lamy nebo ovce. Vyřádí se i na různých hravých prvcích. Součástí brněnské zoo je centrum Lanáček pro děti od 3 do 11 let. Nabízí zábavu i pohyb pod dohledem vyškoleného personálu.

Občerstvení

V areálu zoo využijte občerstvení v restauraci U Tygra.

Kde zaparkovat a přístupnost

Zoo má parkoviště, ale je malé. Další odstavné plochy se nacházejí zhruba 200 m od vchodu do zoo směrem do centra města. Zoo je dostupná linkami MHD.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

U Zoologické zahrady 147
Brno 63500
546 432 311
zoo@zoobrno.cz
zoobrno.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • Rodinné
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Procházka
  • pro vozíčkáře
  • Prohlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.