Šlapací drezíny a muzeum ve vagónu

Ratíškovice, Slovácko, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Ratiskovice.com

Už jste někdy jeli na šlapací drezíně? Pokud ne, můžete to zkusit na jižní Moravě v Ratíškovicích u Hodonína. Hodinku se můžete v zapůjčené šlapací drezíně prohánět po bývalé Baťově dráze.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Dříve tudy putovalo uhlí 

Bývalá Baťova dráha sloužila dříve pro přepravu lignitu z dolů do výklopníku v Sudoměřicích. Uhlí pak putovalo po Baťově kanálu do Otrokovic. Dráha nyní slouží už jenom jako atraktivní a  vyhledávaná zábava turistům.

Vyzkoušejte jedinečnou jízdu po Baťově dráze

Železnice pro drezíny má délku 3 km a propojuje dvě vinařské stezky – Podluží a Moravskou vinnou. Drezínu musíte doslova ušlapat na kole. Jak a moc se nadřete, o tom rozhoduje počet lidí, které povezete na dvou protilehlých lehátkových sedačkách. K dispozici jsou drezíny pro 4 nebo 6 osob. Šlape se na dvou kolech. Hodinová jízda po kolejích vám přinese zajímavý adrenalin a docela se zapotíte. Můžete se v týmu ve šlapání střídat.

Muzeum  ve vagónu vám přiblíží historii vlečky

U půjčovny drezín v Ratíškovicích je Muzeum ve Vagónu, umístěné  v odstaveném vagónu. Expozice seznamuje především s historií Baťovy železniční trati a důlní činností na Hodonínsku. Poznáte díky ní i Baťův plavební kanál.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Zkuste Rybářskou baštu u rybníka Hliník (2 km) v Ratíškovicích.

Parkování a přístupnost

V ulici U trati u Muzea ve Vagónu zaparkujete. Autobusem do stanice Ratíškovice U sv. Jána. Pak 400 m.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ratíškovice
724 247 671
info@rastiskovka.com
rastiskovka.com

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Výletní vláčky
  • Výlety
  • Rodinné
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.