Rozhledna U obrázku Starovičky

Starovičky, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: DavidBlaha2307 CC BY-SA 4.0

Na jižní Moravě objevíte uprostřed vinorodé oblasti nedaleko Staroviček jednu z nejmenších rozhleden v republice. Najdete ji na vyvýšenině nazvané U obrázku (265 m n.m.). Můžete se rozhlédnout po nádherném kraji.

Autor článku: David Hlisník, 20. října 2023

Na plošinu vede 19 schodů

Vyhlídka U obrázku stojí nad obcí Starovičky. Dřevěná konstrukce se zastřešenou vyhlídkovou plošinou je doplněna kovovými schody. Těch vede nahoru pouhých 19, plošina je umístěna 3,5 m nad zemí. Konstrukce je poměrně mladá, vyhlídka nahradila v roce 2020 starou chátrající rozhlednu.

Rozhledna starovičky (autor fota romanm82 CC BY-SA 4.0)

Čekají vás úchvatné výhledy

Současný vzhled vyhlídky připomíná siluetu Kostela sv. Kateřiny z 15. století ve Starovičkách. Umocňuje genius loci místa společně s kamennou boží mukou. Z přehledného výhledového místa spatříte velkou část Novomlýnských jezer s dominantou Pálavských vrchů, vinice a okolní obce s dohledem na Bílé Karpaty.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v obci Starovičky. Přímo u hlavní silnice, která vede obcí, je pro parkování určen široký odstavný pruh.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

U rozhledny oceníte kryté posezení, kde se můžete občerstvit z vlastních zásob či se schovat před deštěm. Ve Starovičkách je Restaurace U Tomků.

Přístupnost

  • Okolo vyhlídky vedou cyklostezky Moravská vinná a Krajem André, kterými se tam ze Staroviček pohodlně dostanete.
  • Od vlakové stanice ve Velkých Pavlovicích půjdete k rozhledně 4,1 km. Trasa na mapě.
  • Od autobusové stanice Starovičky necelých 1,5 km. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více