Tipy co navštívit v Karlových Varech aneb jak strávit příjemných pět dní

Ohodnoťte jak se vám líbil článek
10/10

Karlovy Vary patří k nejkrásnějším lázeňským destinacím v Evropě a jsou skutečnou západočeskou perlou. Město zažívá zájem turistů z celého světa, honosí se řadou nádherných staveb a má nejvíce minerálních pramenů ze všech lázní v zemi. Historické, přírodní i kulturní bohatství je tu vidět na každém kroku. I pětidenní pobyt vám přinese mnoho krásných poznání a zážitků z města lázeňství a proslulého filmového festivalu. Nechte se inspirovat, jak můžete svůj čas v Karlových Varech vyplnit.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. září 2022

Procházka Karlovými Vary

Určitě si uvědomíte neopakovatelnou lázeňskou atmosféru, když se budete procházet lázeňskými uličkami a kolonádami. Můžete ochutnat léčivou minerální vodu z patnácti minerálních pramenů. Stačí si jen vybrat. Objevíte kromě Vřídla dále Pramen zámecký horní, Pramen Zámecký dolní, Pramen Tržní, Pramen Mlýnský, Pramen Štěpánka, Pramen Svoboda, Pramen Skalní, Pramen Hadí, Pramen Kníže Václav II., Pramen Rusalka, Pramen Libuše, Pramen Kníže Václav I. ,Pramen Karla IV. , Pramen Sadový.

Po příjemné procházce si rádi posedíte v některé z kaváren a pak se odeberete k Vřídlu. Je prvním karlovarským pramenem. Dosahuje teploty 73,4 °C a vystřikuje do výšky 12 metrů. Projdete se Vřídelní kolonádou na pravém břehu řeky Teplé u Divadelního náměstí. Je srdcem lázní a jednou z pěti hlavních kolonád. A víte, že se zde nabízí možnost exkurze do Podzemí Vřídla pod podlahou kolonády? Spatříte sbírku vřídlovců a sintrů a můžete pozorovat vznik karlovarských kamenných růží. Dozvíte se zde zajímavosti o Vřídelní kolonádě, o její historii, o unikátním podloží a o nejznámějším karlovarském prameni.

Vydejte se na výlet okolím města za krásnými výhledy

V Karlových Varech mají dokonce i lanovku, kterou se vydejte na výlet od Grandhotelu Pupp k Rozhledně Diana. Na vyhlídkovou plošinu rozhledny vystoupáte po 150 schodech nebo můžete zvolit pohodlnější cestu výtahem. Uvidíte odtud nejen lázeňské město, ale i vrcholky Krušných hor, Slavkovský les, údolí řek Ohře a Teplá. Posedět můžete ve stylové restauraci Diana, která se nachází přímo pod rozhlednou.

V sousedství rozhledny se nachází Motýlí dům Papilonia, který určitě navštivte. Létají zde stovky motýlů z celého světa s rozpětím křídel až 22 cm. Mezi vámi a exotickými motýly není žádná bariéra. Uvidíte je tedy úplně zblízka a můžete se s nimi třeba vyfotit.

Od rozhledny se následně vydejte pěšky po žlutě značené trase zpět do Karlových Varů. Narazíte na Vyhlídku Petra Velikého s křížem a bustou ruského cara. Zastavit se můžete dále ve vyhlídkovém altánu Kristýna, odkud je pěkný výhled na Vřídelní kolonádu. Cestou do centra města lázeňským lesem vás ještě upoutá dřevěný Mayerův gloriet, neboli Jelení skok. Poskytuje výhled na Divadelní náměstí. Můžete si prohlédnout slavnou sochu kamzíka. Nedaleko je Restaurace Jelení skok.

V Karlových Varech můžete vyrazit i za zábavou a andrenalinem.

V lázeňských lesích se nachází Přírodní lanové centrum Sv. Linhart. Nabídne vám okruhy s překážkami pro děti i dospělé. Střední okruh má 21 překážek, vysoký okruh ještě o dvě více. Zajímavý je i Lanovkový okruh s 13 sjezdy. Děti potěší Dětský okruh s 15 překážkami a hřiště Lanáček. Junior okruh má 14 překážek. Pro odvážlivce jsou určeny čtyři Top-rope překážky. Prohlédnout si v lesích můžete i ruiny Kostela sv. Linharta, který je nejstarší církevní stavbou města. Od lanového centra k nim půjdete půl kilometru naučnou stezkou.

foto: Lanový park Sv. Linhart

Tipy na další super výlet za výhledy i Stezkou plnou strašidel

Dopřejte si výlet na další dvě vyhlídky, kam se vypravíte po žlutě značené turistické trase. Nejprve dojdete k vyhlídce Tři kříže, jejíž altán byl postaven na střeše vojenské pozorovatelny. Tři kříže byly postaveny jako symbol biblické Gologoty. Z altánu pod sebou krásně uvidíte Karlovy Vary. Půjdete dál necelé 2 kilometry po žluté až na Goethovu vyhlídku. Jde o pseudogotický objekt s vyhlídkovou věží. Pohledy z věže vás nadchnou a určitě si rádi posedíte v kavárně, která je součástí nedávno opravené stavby.

Pak se odtud s dětmi vydejte Stezkou plnou strašidel, určitě jim uděláte radost. Od rozcestí s přístřeškem Gogolova chata se vraťte do Varů po červeně značené turistické trase.

Dopřejte si celodenní výlet na hrad Loket a Svatošské skály

Návštěvu lázeňského města můžete zakončit přitažlivou celodenní výpravou. Půjčete si třeba kolo a vydejte se vlakem z Karlových Varů do Lokte, kde si prohlédněte zdejší Hrad Loket. Vystoupáte na ochoz 26 metrů vysoké věže. Ve sklepení hradu spatříte vězeňské kobky a mučírnu. Expozice útrpného práva je velmi působivá. Figuríny se pohybují, předvádějí několik způsobů mučení a vše doprovázejí uši drásající zvuky, křik a sténání trestanců. Po prohlídce se můžete zastavit v místním minipivovaru Svatý Florián a ochutnat místní pivo a dobré jídlo.

Z Lokte pojedete na kolech pohodovou cyklostezkou, která vede po rovině podél řeky Ohře zpět do Karlových Varů. Cestou vás čeká úchvatný pohled na Svatošské skály.

Budete obdivovat bizarní útvary, které připomínají zkamenělý svatební průvod. Skály mají svá jména: Kapucín, Nevěsta, Ženich, Páter, Muzikanti, Tchýně, Tchán, Svědci a Zámek. Můžete se zde občerstvit v legendární restauraci Jan Svatoš a pozorovat tuto skalnatou dechberoucí scenérii. Pak se vydáte dále podél Ohře do Karlových Varů. Nebojte se, žízní ani hlady neumřete, po cestě jsou ještě další možnosti, kde se občerstvit . Délka trasy: 16,3 km

Zobrazit všechny tipy co dělat v Karlových Varech a okolí ->

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Karlovy Vary
Karlovy Vary

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
Jak se vám líbí článek
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.