Brauchitschova vyhlídka

Strašice, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Pavla Hrádková

V CHKO Brdy si vyjděte na Brauchitschovu (Třítrubeckou) vyhlídku. Jde o vrchol kamenného pole v nadmořské výšce 605 metrů. Objevíte ho jihozápadně od loveckého zámečku Tři Trubky ve Strašicích.

Autor článku: David Hlisník, 12. prosince 2023

Na vrcholu kamenného pole je lavička

Třítrubecká vyhlídka se jmenuje po německém polním maršálovi Walteru von Brauchitsch, který byl za druhé světové války internován na loveckém zámečku. Maršál byl nimrod a jsou známy jeho procházky brdskou přírodou. Od zámečku se dostanete ke kamennému poli a pak až na vrchol, kde je umístěna lavička. Můžete si zde odpočinout v krásné krajině a pozorovat okolí. Uvidíte protější Vrchy, údolí potoka Reservy, kam padají svahy hory Koruna. Údolí v dáli uzavírá Toku, nejvyšší hora Brd (865 m n.m.)

Lovecký zámeček Tři Trubky (foto Tr.ma CC BY-SA 4.0)

Kde zaparkovat

Auto nechte ve Strašicích na Parkovišti Hájkův most. Odtud půjdete k vyhlídce po modré a pak po žluté turistické značce celkem 3,4 km. Trasa na mapě.

Kde se občerstvit

U parkoviště Hájkův most na rozcestníku Padrťský potok je rychlé občerstvení.

Tipy na ubytování

Přístupnost

 • Do Strašic se dostanete i autobusem. Vydáte se po modře značené turistické značce kolem Hájkova mostu na soutok Třítrubeckého a Padrťského potoka. Tam stojí lovecký zámeček Tři Trubky a muzeum Dům příroda Brd. Odtud půjdete po žluté trase necelý 1 kilometr k vyhlídce. Trasa na mapě.
 • Oblastí vedou cyklotrasy č. 8190 a 2252.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Když se z rozcestí pod vyhlídkou vydáte ještě zhruba půl kilometru dál po žluté, můžete obdivovat fascinující útvar Skládaná skála. Půjdete úchvatnou brdskou přírodou. Zpátky sejdete k loveckému zámečku. Prohlédněte si tam nové návštěvnické centrum CHKO Brdy s interaktivní expozicí o přírodě, historii pohoří i o armádní minulosti. Děti si pohrají na venkovním hřišti.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Strašice 338 45
+420 724 204 129
stredni.cechy@nature.cz
brdy.nature.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Vyhlídky
 • Výlety
 • Rodinné
 • Příroda
 • Turistika
 • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.