Jílovský zámek

Jílové, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Co je malé, to je hezké. A to se dá říci i o Jílovském zámku, který najdete v centru obce. Zámek je obklopen parkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. dubna 2020

Jílovský zámek v obci Jílová u Děčína byl původně vodním hradem, který byl později přestavěným na renesanční zámek. Ve své historii zažil přeměnu z honosného sídla na přádelnu vlny a roku 1945 pak také pocítil hrůzy dopadu bombardování. Dnes je v majetku obce a návštěvníkům nabízí hned tři zajímavé expozice.

Zámek vás seznámí s historií obce a okolí

Jedna z nich návštěvníkům přibližuje historii města Jílové a seznamuje je s celou řadou významných míst v jeho okolí. Další představuje historii těžby fluoritu na nedalekém Děčínském Sněžníku. Doly jsou v současné době již zakonzervovány, ale pokud sem zamíříte a budete mít štěstí, v místech výsypky nerostu můžete ještě fluoridy nalézt. Poslední částí návštěvy zámku je prohlídka interiérů 1. a 2. patra zámku. Délka celého okruhu je asi 75 minut.

Občerstvení

V Jílovém je několik možností, kde se dá občerstvit, ale nečekejte zde žádné zázraky. Doporučujeme spíše se stavit v Děčíně nebo třeba návštěvu zámku spojte s Tiskými stěnami, kde v okolí je několik prima restaurací. Obzláště doporučujeme hotel Ostrov nebo Turistickou chatu.

Parkování

Veřejné placené parkování je možné na Mírovém náměstí, přibližně 100 m od zámku.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

V Jílovém se nachází také sakrální památky, nejvýznamnějšími je kostel Nejsvětější Trojice a socha Jana Nepomuckého. Roste tu památný dub, který můžete vidět po levé straně silnice z Jílového na Sněžník.  Z Jílového můžete zamířit na Děčínský Sněžník, o kterém jste se již na zámku dozvěděli řadu zajímavostí. Na vrchol Sněžníku se dostene od zámku po zelené trase o celkové délce 5 km (počítejte s velkým převýšením) nebo autem na Sněžník a odtud na vrchol Děčínského Sněžníku je to jen 2km. Na této stolové hoře stojí ve výšce 723 m n.m. kamenná rozhledna téměř pohádkového vzhledu. Z vyhlídkové plošiny, ke které vede 153 schodů, budete mít krásné výhledy na oblast Českého i Saského Švýcarska, Lužické hory, České Středohoří, spatřit můžete Jedlovou s rozhlednou, Krušné hory a za dobré viditelnosti i Krkonoše a Jizerské hory. Pokud vám vyhládlo, je zde i restaurace s obsluhou a stánek s rychlým občerstvením. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.