Zřícenina Nový Hrad

Kopřivná, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Prasopestilence

Mezi Kopřivnou a Bohdíkovem nad osadou Raškov v Hanušovické vrchovině na Moravě objevíte romantickou zříceninu Nový Hrad.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Hradní komplex byl mohutný 

Kdyby se dochoval v plné síle, patřil by podle odborníků k největším hradním komplexům na severní Moravě. A dominoval by území v okolí řeky Moravy. Majitelů se tam vystřídalo několik. Posledním byl Jiří Tunkl z Brníčka. Hrad byl zničen při česko-uherských válkách.

Věže Nového hradu jsou stále viditelné

Přestože byl hrad postaven před více než 650 lety, je obdivuhodné, že například stojí a drží všechny věže. Části hradu můžete obdivovat. Uvidíte kromě zbytků jednotlivých věží dochované brány, bašty, obranné zdi a vnější obranné okruhy.

Občerstvení

V Bohdíkově za mostem přes řeku Moravu je Restaurace U Sepla.

Tipy na ubytování

Vlakem nebo autobusem na zříceninu

Pokud cestujete vlakem, vystupte na zastávce Raškov. Odtud půjdete po žluté turistické značce 1,4 km. Autobus ze Šumperka zastavuje na zastávce Kopřivná Lužná. Po modré značce půjdete 1,8 km.

Parkování a trasa na Nový hrad

Zaparkovat můžete v obci Kopřivná u Kostela sv. Trojice. Pak pěšky pokračujte po zelené turistické značce 2,5 km.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Pivovarské muzeum v Hanušovicích
Máte rádi pivo? V Hanušovicích ochutnáte Holbu a můžete jít do Pivovarského muzea. Kromě dobového vybavení pivovaru i výčepu si prohlédnete třeba suroviny nezbytné k výrobě piva.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lužná
Kopřivná

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.