Pivovarské muzeum Hanušovice

Hanušovice, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10

Pokud vás zajímá výroba piva, zavítejte do Hanušovic v Olomouckém kraji. Ve městě na křižovatce Jeseníků nedaleko Šumperka objevíte Pivovarské muzeum. Je součástí areálu Pivovaru Holba, který vaří pivo z hor.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. ledna 2022

Ve sbírce jsou například dřevěné sudy

Pivovarské muzeum v Hanušovicích přibližuje zajímavým způsobem vývoj pivovarnictví v oblasti střední Moravy. Budete si moci prohlédnout historické exponáty, které se používaly při výrobě piva v historii. Spatříte například dřevěné sudy, které jsou opravdu pýchou bednářského řemesla. Poznáte dále sladovnické lopaty, nástroje potřebné pro ledování, hoblíky nebo výčepní zařízení.

Expozice je interaktivní

Seznámíte se s vlastní výrobou piva, s potřebnými surovinami i se složitou dopravou piva pomocí koňských povozů. Expozici doplňují figuríny sládka a štamgastů v životní velikosti. Všechny exponáty připomínají atmosféru dřívějších hospůdek. K vidění jsou i různé důležité dokumenty. Uvidíte, jak vypadalo třeba oprávnění k vaření piva. Spatříte právovárečné listy na pergameny i listy tovaryšské. 

Zavítejte do Pivovarské restaurace

Občerstvíte se v Pivovarské restauraci pod muzeem. Její dominantou je šenk ze dřeva a kamene, kde se čepuje ryzí pivo z hor, jak Pivovar Holba zlatý mok definuje. V létě můžete posedět na venkovní terase s výhledem na rybníky.

Můžete si prohlédnout Pivovar Holba

V Hanušovicích je muzeum součástí Pivovaru Holba. Můžete v něm absolvovat exkurzi, případně ji spojit s ochutnávkou piva. Objednejte se tři dny dopředu.

Je zde i infomrační centrum

V informačním centru muzea získáte nejen vstupenky, ale i řadu stylových suvenýrů.

Parkování a přístupnost

Přímo u muzea je prostorné parkoviště. Do Hanušovic jezdí vlak i autobus.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.