Botanická zahrada a zahrada smyslů

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Na ploše Korunní pevnůstky v Bezručových sadech v Olomouci objevíte mnoho krásy v areálu botanické zahrady Výstaviště Flóra Olomouc. Nadchne vás Zahrada smyslů pro nevidomé. Určitě si vyzkoušejte vše, co přibližuje rostliny zrakově postiženým. Je to poučné.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Hmatové, čichové a sluchové zážitky

Zahrada smyslů v Bezručových sadech roste už od roku 2011. Můžete si vyzkoušet zajímavé hmatové, čichové a sluchové zážitky. Vžijete se do situace lidí, kteří vnímají krásu kolem sebe všemi dostupnými smysly. Zahradě vévodí voňavý záhon s osmdesáti druhy bylin. Rostliny jsou vybrány tak, aby bylo možné je vnímat jinak než očima. Jsou to rostliny aromatické, léčivé. Objevíte tu například mateřídoušku, šalvěj, různé druhy trav, sasanky, libeček atd.

foto: flora-ol.cz

Nejen květiny, ale i třeba sochy nebo stezka

Botanickou zahradu přibližují zrakově postiženým lidem také dřevěné sochy u Mlýnského potoka, dřevěný xylofon,obří dřevěné šachy, gruzínská dřevěná plastika, reliéfy a mozaiky. U dětského hřiště je i vzorkovník kmenů. Zahradu doplňuje i haptická hmatová stezka.

foto: flora-ol.cz

K vidění je toho více

V Botanické zahradě si dále nezapomeňte prohlédnout rozárium, alpinum, zahrady národů, nebo expozice cibulnatých a hlíznatých rostlin.

Občerstvení

V sousedství parkoviště U výpadu jsou Restaurace Michalský výpad nebo Taverna Allegra.

Kde zaparkovat

K dispozici je Parkoviště u výpadu, Parkoviště 17. listopadu, Parkoviště Právnická fakulta nebo Parkoviště Přírodovědecká fakulta. Ze všech parkovišť dojdete k cíli pohodlně pěšky.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Wolkerova 37
Olomouc 77900
585 726 111
585 726 272
info@flora-ol.cz
flora-ol.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Dětská hřiště
 • Zahrady a parky
 • Naše tipy
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Příroda
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.