Zoo Tábor

Tábor, Táborsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na jihovýchodním okraji Tábora, v části Větrovy, najdete zoologickou zahradu. Její rozloha je 10 hektarů. Chová se zde více než 380 zvířat, přes 70 živočišných druhů. Třetina z nich patří mezi ohrožené druhy.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Prohlédnete si na 300 zvířat

Zoologická zahrada v Táboře je největší zoologickou zahradou v jižních Čechách. Jejím posláním je chránit ohrožené druhy zvířat. Jako jediná zoo v ČR se aktivně podílí na návratu zubra evropského do přírody. ZOO Tábor je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Návštěvníci nejvíce oceňují velmi blízký kontakt se zvířaty, kontaktní zoo, restauraci se skvělou kuchyní, bezplatné parkování a možnost vstupu se psy.

Těšte se i na šelmy

Při procházce zoologickou zahradou si prohlédnete třeba řadu různých kopytníků. Mají tu například lamy, kozy, jeleny, daňky, velbloudy dvouhrbé a samozřejmě zubry evropské. Pozornosti neujdou divoká prasata. Nepřijdete o pohled na šelmy. Uvidíte lvy, medvědy, tygra ussurijského, vlky arktické, rysy karpatské, pumu americkou, fosu madagaskarskou, nosály, surikaty nebo mývala. Z primátů se můžete těšit na makaky jávské nebo malpy hnědé. Zaujmou vás klokani rudokrcí a všemi barvami hýří voliéry ptáků, například velmi vzácný kakadu molucký. Skupina plazů je zde zastoupena želvami.

foto: zootabor.eu

Zoo nabízí také skvělé zážitkové programy. Díky nim se můžete stát třeba na jeden den ošetřovatelem nebo v zoo rovnou strávit noc a probouzet se za zvuku exotických zvířat.

Jak zabavit děti

V areálu zoo je i dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu zoo je restaurace i občerstvovací stánek.

foto: zootabor.eu

Upozornění

Vstupenky můžete zakoupit i online. Jejich rezervace však není potřeba.

Kde zaparkovat

K dispozici jsou dvě parkoviště. Parkování je zdarma. Parkoviště se nacházejí přímo u vchodu.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Housův mlýn v Táboře
Připomenout se historii husitských válek můžete v Housově mlýně. Najdete tam unikátní filmovou zbrojnici. Prohlédnete si tu na 300 akčních rekvizit. Zbraně a zbroje si zahrály ve velkofilmech, divadelních hrách i muzikálech. Pikantní historky z natáčení vám povypráví průvodce.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Větrovy 10
Tábor 39001
233 372 021
zoo@zootabor.eu
zootabor.eu

Štítky

 • Zábavné
 • zoo a minizoo
 • Příroda
 • Naše tipy
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zahrady a parky
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.