Rozhledna Slabošovka

Besednice, Českokrumlovsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Na návrší Slabošovka (624 m n.m.), 7 km vzdušnou čarou od Kaplice, se nad obcí Besednice vypíná Rozhledna Slabošovka. Slouží jako telekomunikační věž pro mobilního operátora a také jako vyhlídka pro turisty. Vydejte se na ni, nebudete litovat.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2021

Budete mít nádherný kruhový výhled 

Čtyřhranná ocelová příhradová věž je viditelná už z prašné polní cesty obce Besednice. Budete stoupat po spirálovitém schodišti. Z kruhové vyhlídkové plošiny, která se nachází ve výšce 24 metrů, se vám otevřou výhledy. Spatříte vrchol Slepičích hor Kohout, Kleť v Blanském lese, Novohradské hory, vrchol Polušky. Dohlédnete i na města a obce. Kromě Besednice a obce Svatý Jan nad Malší spatříte část Českých Budějovic, Borovany, Trhové Sviny. Při dobré viditelnosti jsou vidět i Alpy.

Občerstvení

Občerstvení si vezměte k rozhledně s sebou. V Besednici je Restaurace U Martínků.

Kde zaparkovat

Zaparkovat se dá v Besednici, když pojedete směrem na Kaplici a ještě v obci u památné vrby odbočíte vpravo ulicí Slabošovskou. Auto necháte v místech, kde se asfaltový povrch mění v prašnou cestu.

Tipy na ubytování

Jak na rozhlednu

Od auta půjdete k rozhledně po zmíněné polní cestě.

Pokud dojedete do Besednice autobusem, vydáte se z návsi po zelené turistické značce a budete pokračovat po zmíněné polní cestě až k rozhledně.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Zřícenina hrad Pořešín
V Pořešíně, který je od Besednice vzdálen zhruba 5 km, můžete zavítat na zříceninu hradu Pořešín, která se vypíná na zalesněném ostrohu v nadmořské výšce 585 m n.m. nad řekou Malší. Hrad nechali zbourat Rožmberkové u v 15. století. Báli se, že  ho dobudou husité. Uvidíte zachovalé zbytky zdí, hradeb a brány. Můžete zavítat do hradního muzea s různými nálezy a modelem hradu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.