Zoo Praha

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Pražskou zoo, otevřenou v roce 1931, najdete v kopcovitém terénu v Tróji. Je zařazena jako pátá nejlepší zoo na světě. Čeká vás parádně prožitý den.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

V kouzelné zahradě uvidíte 684 druhů zvířat

Na návštěvu si udělejte čas na celý den. I přesto všechno vidět zřejmě nestihnete. Čeká vás totiž prohlídka 14 pavilonů a více než 150 expozic zvířat. Zoo se v současnosti prezentuje 684 druhy, což obnáší více než 5 tisíc jedinců zvířat.

foto: Zoo Praha

Největší expozicí je Údolí slonů

Upoutá vás největší expozice, kterou představuje Údolí slonů, můžete sledovat přes sklo život goril nížinných. V pavilonu Čambal si prohlédnete unikátní gaviály. Uvidíte obří velemloky čínské. Budete obdivovat ptačí mokřady. Mimořádnou expozicí je Darwinův kráter s klokany a ďábly medvědovitými. Nechybí Pavilon šelem a plazů, Pavilon hrochů, Africký dům, Pavilon velkých želv, Rákosův pavilon, Ostrov lemurů. Oblíbení jsou plameňáci a lachtani.

foto: Zoo Praha

Projeďte se lanovkou

Horní a dolní část zoo spojuje nejkratší česká lanovka. Je dlouhá jen 106 m. I když je cesta rychlá, otevře se vám pohled na Prahu.

Zázemi a zábava pro děti

V zoo jsou k dispozici klidná místa na kojení a přebalovací pulty. Větší děti si užijí četná hřiště, dětskou tramvajku i dětskou zoo. Je v ní selský statek s králíkárnou, kurníky, stájemi a ohradami. Děti mohou hladit zvířata.

Občerstvení

V zoo objevíte samoobslužné restaurace, kavárny a občerstvovací stánky.

Kde zaparkovat

Přímo u zoo je k dispozici několik velkých parkovišť.

Přístupnost

Ze stanice Nádraží Holešovice jezdí k zoo autobus č. 112. Pokud zvolíte přívoz po Vltavě, spojující Podbabu a Podhoří, jeďte dále autobusem č. 112 či 236. Pojedete-li na kole, u zoo jsou pro kola parkoviště zdarma.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.