Rozhledna Doubravka

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Jiří Sedláček CC BY-SA 4.0

V Praze můžete vystoupat na rozhlednu Doubravka, jež nese přízvisko „akátová“. Vznikla architektonickým experimentováním s akátovými kmínky. Najdete ji v Praze 14, tyčí se na kopci Horka (254 m n.m.) v lesoparku Čihadla na Černém Mostě.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Ojedinělá proutěná věž

Proutěná věž je vysoká 23,5 metru. Autorem originální vzdušné dřevěné konstrukce je architekt Martin Rainiš. Jeho umělecký rukopis znáte například z poštovny Anežka na Sněžce. Autor je zastáncem přírodních materiálů a staveb, pocházejících z přírody. Proutěná kráska vás oslní svou experimentální architekturou, ve které architekt spojuje člověka s přírodou. Udělená Národní cena za architekturu v roce 2019 je třešničkou na dortu všech dobrých důvodů, proč byste si pražskou raritu měli prohlédnout.

Akát, modřín, ocel

Tvar rozhledny určuje trojboký jehlan z trvanlivého akátového dřeva. Na rozhlednu se spotřebovalo přes 7 km akátových kmínků. Uvidíte i modřínové dřevo a ocelové prvky.  Konstrukci dominují tři masivní nohy. Vyhlídka je ve výšce 20 metrů a půjdete k ní po 98 schodech. Na vrcholu, který zdobí 3,5 m vysoká korouhev, může být v jeden moment pouze devět osob. Čekají vás neotřelé výhledy na Prahu.

Jak zabavit děti

V Pilské ulici je také dětské hřiště.

Občerstvení

V Pilském parku velice oblíbená kavárna Kafe na dřevo a restaurace Hostavický Vidlák.

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkujete v Hostavicích v ulicích Froncova, Farská či v parku Pilská. Odtud půjdete pěšky přibližně 1 km.

Kam na další výlet

Park u Zámku Hostavice
I když hostavický zámeček z 2. poloviny 19. století slouží školství, můžete si ho prohlédnout zvenčí a projít se v parku, který je veřejnosti přístupný.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.