Vyšehrad

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Legendární Vyšehrad v Praze určitě neujde vaší pozornosti. Místo, kde na hřbitově Slavín odpočívá mnoho významných slavných osobností, nabízí mnoho zajímavostí.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Magické a tajemné místo opředené pověstmi

Historické hradiště, hrad a pevnost  se rozkládá na ostrožně, vklíněné mezi Vltavu a údolí potoka Botiče. Čeká vás  výhled na Hradčany, Petřín a údolí řeky Vltavy. Připomenete si pověsti o kněžně Libuši, udatném Bivojovi, bájném koni Šemíkovi nebo o dívčí válce. Ty všechny popisují mýtické počátky přemyslovského státu. Koncem 19. století byl Vyšehrad upraven do dnešní podoby a vzniklo zde slavné národní pohřebiště.

Vyšehrad nabízí prohlídky

Okruh Barokní pevnost je zaměřený na vojenskou minulost. Prohlédnete si Martinské a Podolské kasematy, uvidíte brány. Okruh Královský hrad vás zavede do kostela Stětí sv. Jana Křititele. Prohlédnete si fragmenty baziliky sv. Vavřince, poznáte vyšehradské opevnění s bránou Špičkou. Další okruh vám připomene Vyšehrad jako národní symbol. Prohlédnete si parky, sochy a pomníky, vyšehradský hřbitov s bazilikou Petra a Pavla, rotundu sv. Martina a monumentální hrobku Slavín. Můžete se vydat i na podvečerní procházku.

Prohlédnete si památné budovy a místa

Na Vyšehradě budete obdivovat spletitý systém kasemat, podzemní sál Gorlice s galerií s originálními sochami z Karlova mostu. Uvidíte  Staré purkrabství. Navštívíte Gotický sklep se stálou expozicí Historické podoby Vyšehradu.

Občerstvení

Přímo na Vyšehradě se můžete občerstvi v hospůdce Na Hradbách nebo v luxusní restauraci Rio´s Vyšehrad.

Kde zaparkovat

Parkovat lze jen na vyhrazených místech mezi Leopoldovou a Táborskou bránou.

Přístupnost

Tramvaje do stanice Výtoň, pak pěšky. Stanice metra C Vyšehrad, pak pěšky.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vyšehrad
Praha
info@praha-vysehrad.cz

Štítky

  • Poznávací
  • úžasná místa
  • Zahrady a parky
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • se psem
  • pro dva
  • amazing places
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Hlavní město Praha

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.