ZOO Liberec
Liberec, Liberecko, Českolipsko - Jizerské hory

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší na území naší republiky - oslavila již 95. narozeniny. Jejím tradičním magnetem jsou bílí tygři, kteří jsou zde chováni od roku 1994. ZOO nabízí spoustu zajímavostí a zábavy včetně možnosti proměnit se na jeden den v ošetřovatele exotických zvířat.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

„Bílá“ tvář liberecké ZOO

Zoologická zahrada chová na 170 druhů zvířat v celkovém počtu více než tisíc kusů. Zastoupeny jsou velké šelmy i roztomilé ženetky skvrnité, oblíbené žirafy, zebry, lamy, nevelcí shetlandští pony i nejmenší koník appaloosa a mnozí další licho a sudokopytníci. Mezi primáty najdete šimpanze i paviány, velkou gorilu nížinnou i maličkého kosmana zakrslého, který více než opičku připomíná plyšovou hračku. V chovu zahrady je řada ohrožených a vzácných druhů a tak tu můžete vidět například ohroženého osla somálského nebo třeba takina čínského. Zvířecí rodinky se v liberecké ZOO úspěšně rozrůstají. V roce 2011 se narodila mláďata ženetky skvrnité, v následujícím roce přišla na svět tři mláďata bílých tygrů.

Jak se „vaří“ pro zvířátka?

Kromě tradiční prohlídky můžete nově nahlédnout i do hospodářského a edukačního pavilonu, kde uvidíte například líhně, inkubátory a nahlédnete i do zvířecí kuchyně. Pro malé i velké návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Můžete se zúčastnit krmení některých druhů zvířat, na děti čeká v dolní části zahrady kontaktní koutek, kde si mohou některá ze zvířátek i pohladit a dát jim něco dobrého na zub. Zamířit do ZOO lze i v netradičních večerních hodinách.  Areálem vedou poznávací trasy a jezdí jím i vyhlídkový vláček. Dětem návštěvu zpestří dětské hřiště, kde na ně čeká pískoviště, klouzačky, prolézačky a další oblíbené atrakce. Když vám vyhládne, stačí pár kroků a ocitnete se v bufetu Gibon, který má otevřeno po celý rok. Během letní sezóny nabízí občerstvení navíc několik stánků a příjemná cukrárna Čapí hnízdo.

Nezapomenutelný zážitek

Pokud si přejete ale opravdu neobvyklý zážitek, můžete se na jeden den proměnit v ošetřovatele zdejších zvířat. Tento zážitek je placený a je třeba jej dopředu objednat. Směna začíná v sedm hodin ráno domluveného dne a po bezpečnostním proškolení se můžete dát do práce. Podmínkou je věk 18 let. 

Kudy do ZOO?

 • Autem do Liberce, cesta k areálu je od hlavní silnice značená. Parkoviště zoologické zahrady se nachází v ulici Fibichova a Riegrova, cena 50,- Kč/6 hod.
 • Veřejná doprava – od autobusového i vlakového nádraží tramvají č. 2 nebo 3 na konečnou.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Návštěvu ZOO můžete spojit s prohlídkou vyhlášené liberecké botanické zahrady, kde uvidíte například největší leknín – Viktorii královskou. Ze zastávky Liberec – Horní Hanychov jezdí lanovka na vrchol Ještěd. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Masarykova 1411
Liberec 46001
+420 482 710 616
info@zooliberec.cz
http://zooliberec.cz

Štítky

 • Naučné
 • Pro rodiny s dětmi
 • Romantické cestování
 • zoo a minizoo
 • Výlety
 • Pro rodiče s dětským kočárkem
 • Pro dva
 • Pro seniory
 • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Vyberte si ubytování

Chata Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Bedřichov

0/10
Cena od 345 Kč do 480 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více