Zoo Hodonín

Hodonín, Slovácko, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Zoologická zahrada Hodonín je známá zvláště chovem bílých lvů. Najdete ji na severozápadním okraji tohoto jihomoravského města, ve čtvrti zvané Bažantnice. Patří mezi nejmenší a nejmladší v republice, vznikla v roce 1977.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2021

Zoo pečuje o 900 zvířat

Zoo Hodonín je světem zvířat na okraji lokality Dúbrava v krásném prostředí lužního lesa. Přestože svou rozlohou zoo na jihu Moravy (5,7 ha rovinaté plochy) nepatří mezi největší, chová kolem 900 zvířat, a to ve 250 druzích. Dnešní zoo postupně modernizuje stávající objekty. Dosavadním vrcholem tohoto procesu je především nová provozní budova a nové gastro zařízení, k jejichž slavnostnímu otevření došlo v červenci 2020. V plánu jsou ale také nové pokladny při vstupu do zoo, nová prodejna suvenýrů a především postupné budování nových venkovních i vnitřních expozic, kde bude dostatek zeleně a přírodních prvků.

Prohlídková trasa je bohatá

Určitě budete při návštěvě spokojeni. Čeká vás příjemná procházka za zvířaty se spoustou zážitků. Uvidíte šimpanze, gibony, drápkaté opičky, lemury, nechybí ani skupina oblíbených surikat. Překvapí vás zelení kočkodani, kteří se vyskytují v zoologických zahradách poměrně vzácně. Jsou tu zebry, velbloudi a africké antilopy.

Unikátem je bílý lev

Při návštěvě zoo narazíte samozřejmě i na šelmy. Chovají zde jaguáry, pár tygra ussurijského nebo rysa ostrovida. Největším lákadlem je smetanově bílý jihoafrický lev. Hodonín je jedinou zoo v republice, kde ho můžete vidět. V zahradě dále nechybí mořský svět s akvárii a korálovým útesem. Pohybuje se v něm kromě různých zajímavých ryb a paryb dokonce i žralok černoploutvý. V ptačím světě se také nudit nebudete. Zoo chová například několik druhů sov, exotické ptáky. Svůj pavilonek tu mají i plameňáci.

Tipy na ubytování

Zábava pro děti

V areálu zoo objevíte dětské hřiště s různými atrakcemi a výběhy domácích zvířat.

Občerstvení

V zahradě jsou dvě občerstvovací stanoviště s posezením. Bufet je k dispozici rovněž na parkovišti.

Vlakem do Zoo

Vlaková stanice Hodonín je vzdálena 1,7 km od zoo. K bráně zoo vás zavede červeně značená turistická trasa.

Parkování a přístupnost

U zoo je k dispozici bezplatné parkoviště, kde můžete zaparkovat auto. Parkoviště je vzdáleno zhruba 200 m od vstupní brány do zoo.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Masarykovo muzeum na zámku
Hodonín je rodištěm našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Určitě stojí za návštěvu Masarykovo muzeum, které slavného rodáka připomíná. Je jediné svého druhu v České republice. Dětem tu můžete připomenout slavné dějiny Československa. Muzeum se nachází v budově hodonínského zámku. Také náměstí v Hodoníně nese prezidentovo jméno. Z věže krásné radnice zní  třikrát denně zvonkohra. Oblíbenou turistickou atrakcí je i zpívající fontána, umístěná mezi radnicí a kostelem.

Základní údaje

Kontaktní údaje

U Zoo 3529
Hodonín 69501
+420 721 068 453
info@zoo-hodonin.cz
zoo-hodonin.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Dětská hřiště
 • Naše tipy
 • romantické cestování
 • Výlety
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • zoo a minizoo
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.