Vinné sklepy v obci Petrov

Petrov, Slovácko, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pouhé 4 kilometry od jihomoravské Strážnice leží obec Petrov. Proslavila se souborem malovaných vinných sklepů. Památkovou rezervaci lidové architektury Slovácka najdete v části obce Plže. Ulice, ve kterých se nachází, doplňují dvě náměstíčka.

Autor článku: David Hlisník, 9. srpna 2023

Budete obdivovat lidovou architekturu

Petrov vám v Plžích nabídne turisticky přitažlivou vesnickou architekturu. Rozkládá se na ploše 3,2 ha. Dozvíte se, že 80 sklepů v uliční zástavbě budovali vinaři od 15. století kvůli úkrytu před válečnými událostmi. Sklepy jsou hloubené ve žluté hlíně a zpevněné kamennou valenou klenbou.

obec Petrov

Pořádají se tu různé kulturní akce

Celý areál v Plžích je volně přístupný veřejnosti. Rezervaci tvoří sklepy v Plžích 1, 2 a 3.  Ve vinotéce na okraji areálu si pochutnáte na místních vínech. Během léta možná zažijete některou z pořádaných kulturních akcí a potkáte místní v lidových krojích.

Kde zaparkovat

Parkoviště je k dispozici.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V sousedství je Restaurace Motorest Petrov Plže.

Vlakem do Petrova

Železniční stanice je vzdálena 229 m (trasa na mapě), autobusová 156 m (trasa na mapě) Obcí prochází Baťův kanál a Cyrilometodějská stezka.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Petrov 696 65
+420 518 335 620
starosta@obec-petrov.cz
www.obec-petrov.cz/plze

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování za vínem
  • Vinařství
  • Rodinné
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • na víkend
  • Gastronomické
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.