Zoo Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Českobudějovicko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou chová zvířata, která pocházejí z Evropy a mírného klimatu Asie. Zaměřuje se zejména na druhy, žijící v české přírodě.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. července 2020

V Zoo Hluboká vás čekají zvířata i tropický prales

Při procházce zahradou, která je poměrně malá rozlohou, budete pozorovat rozmanité druhy zvířat. Uvidíte vodní faunu, potěší vás třeba dovádivé vydry říční. Kolem 80 procent všech chovaných živočichů jsou ptáci, proto je zde hodně voliér. Prohlédnete si pestrobarevné ptáky. Budete obdivovat různé druhy puštíků. Mají zde mohutného tygra ussurijského, rysa ostrovida, medvědy. Nebo malého mravence zrnojeda. Kdo má rád pavouky, může se vydat do říše sklípkanů, kterých je tu několik druhů. Uvidíte různé druh želv, hady. Zažít zde můžete i tropický deštný prales. Nasajete  atmosféru světa afrických savan.

Zúčastněte se krmení

Zoo Hluboká se vyznačuje i tím, že návštěvníkům umožňuje sledovat krmení malých šelem. Kromě neděle, kdy mají všechny šelmy půst, můžete v expozici Jezevčí skály  pozorovat krmení.  Během prázdnin se krmí v 10.00 vydra, ve 13.00 medvěd plavý, ve 14.15 rosomák a v 15.00 kočkodan. Kromě toho si můžete sami nakrmit třeba kozy. V tzv. kontaktní zoo jsou k dispozici automaty s krmivem, které zvířatům neublíží. Za 10  nebo 5 Kč vám automat vydá dávku zhruba do dlaně. Granulové automaty jsou označeny obrázkem zvířete, kterému jsou granule určeny. Jiné potraviny zvířatům nikdy nedávejte. Mohli byste jim způsobit vážné zdravotní problémy a v některých případech i úhyn zvířete.

Oblíbené jsou večerní prohlídky

V letních měsících zoo pořádá večerní komentované prohlídky. Můžete jít s průvodcem do zoo po setmění a vidět chovná zvířata, pro která je typická noční aktivita. Prohlídky jsou vhodné pro dospělé a starší děti, které udrží zhruba dvouhodinovou pozornost.

Tipy na ubytování

V zoo mají i zázemí pro děti

U restaurace v zoo je umístěno dětské hřiště se zajímavými herními prvky.

Kde se občerstvit

Přímo v zoo se nachází restaurace. Nápoje a zmrzlinu si můžete dopřát také v občerstvení U jezevce nebo U Surikat .

Jak do ZOO a parkování: 

Vzhledem k tomu, že parkoviště je přímo u zoo, je přístupnost velmi snadná.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Nechte se unést krásou zámku
V Hluboké nelze vynechat prohlídku zámku Hluboká. Je považován za nejkrásnější památku České republiky. A je jedním z největších magnetů. Při prohlídkách v jednotlivých okruzích můžete obdivovat bohatou výzdobu interiérů dřevořezbami a ušlechtilým dřevem. Prohlédnete si portréty nejvýznamnějších osobností rodu Schwarzenbergů, ale také obrazy mistrů výtvarného umění ze 16. až 18. století. Procházka po rozlehlém zámeckém parku s loveckým zámečkem je romantickým zážitkem, který si nenechte ujít. Můžete navštívit i zámeckou jízdárnu s expozicí gotického a moderního umění. A na pivo se zastavte v Pivovaru Hluboká.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ohrada 417
Hluboká nad Vltavou
+420 724 846 142
info@zoohluboka.cz
zoohluboka.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zahrady a parky
  • zoo a minizoo
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Botanické zahrady
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.