Hrad Kotnov

Tábor, Táborsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Turistické informační centrum Tábor

V jihočeském Táboře nad řekou Lužnicí naleznete na výběžku ostrožny v Klokotské ulici pozůstatky hradu Kotnov. Areál před několika lety prošel výraznou rekonstrukcí. Můžete obdivovat Bechyňskou bránu s unikátní vyhlídkovou bateriovou věží.

Autor článku: David Hlisník, 31. května 2023

Citadelu zničil požár

Nejstarší písemná zmínka o hradišti spadá do roku 1370, ale hovoří se o tom, že raně gotický hrad byl  založen již ve druhé polovině 13. století za vlády krále Přemysla Otakara II.. Měl pětiboký půdorys a pyšnil se čtyřmi věžemi. V roce 1532 ho však zničil požár. Začátkem 17. století byla část hradu přestavěna na pivovar.

Hrad Kotnov, Turistické informační centrum Tábor

Věž Kotnov je vyhlídková

V současnosti si můžete v areálu hradu prohlédnout válcovou věž Kotnov, která byla společně s přilehlou Bechyňskou bránou rekonstruována. Je nejstarší ukázkou bateriové věže v ČR. Věž je vysoká 25 metrů a na vyhlídkové místo vystoupáte po 155 schodech. Uvidíte starobylou část Tábora, Klokoty a lesy v okolí řeky Lužnice.

Prohlédnete si expozici

Hrad Kotnov je národní kulturní památkou. Husitské muzeum v působivém prostředí gotických interiérů Bechyňské brány spravuje stálou expozici „Tábor, pevnost spravedlivých i královské město“. Seznámíte se s historií města od pravěku po třicetiletou válku.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

V parku Pod Kotnovem je dětské hřiště.

Kde zaparkovat

Zaparkujete v ulici Hradební, vzdálené 350 m.

Kde se občerstvit

Nedaleko je Burger U Roba nebo Restaurace La Cave.

Přístupnost autobusem nebo vlakem

Autobusová zastávka Na Parkánech je vzdálena necelých 100 m.  Od vlaku půjdete městem 2 km (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Oslní vás architektura Tábora
V Táboře se můžete vydat na Prohlídkový okruh městem. Uchvátí vás památky a krása měšťanských domů, vyzdobených freskami, sgrafity a zdobenými štíty.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více