Zážitková trasa na Poledníku

Prášily, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Od šumavské rozhledny Poledník se můžete vydat do oblasti, připomínající přírodní apokalypsu. Způsobil ji v roce 2007 orkán Kyrill. Zážitková trasa v autentickém prostředí připomíná, jak se živel na Šumavě vyřádil.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2021

Půjdete po dřevěných chodnících

Do centra polomů po pustošení orkánem se vydáte po zážitkové trase. Cesta je dlouhá 700 metrů a je řešena originálním způsobem. Na mnoha místech půjdete po dřevěných chodnících vyrobených z fošen. Vystoupíte po nich na vyvrácené kmeny stromů. Na vyvýšených místech jsou zábradlí z kulatiny. Dojdete až na vyhlídkovou plošinu.

Uvidíte, jak roste nový les

Přestože uplynulo od přírodní katastrofy skoro 15 let, uvidíte, jak je postižena příroda. Kyril na Poledníku zasáhl několik hektarů. Seznámíte se s obnovou lesa. Spatříte, jak tlející stromy dávají výživu novým smrčkům.

Upozornění

Stezka je hodně členitá, pro cyklisty, malé děti a rodiny s kočárky nevhodná.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Svačinu a pití si vezměte s sebou. U rozhledny je stánek s občerstvením a také nouzové nocoviště a přístřešek.

Parkování

Auto zaparkujete na parkovišti Slunečná v Prášilech. Pak vás čeká pěší túra k rozhledně na vrch Poledník (1315 m n.m.). Půjdete přes tato rozcestí: Gruberg, Slunečná, Liščí díry, Předěl až k rozhledně na Poledníku.

Přístupnost na trasu

Na zážitkovou trasu se můžete vydat přímo od rozhledny na Poledníku.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Zavítejte k Prášilskému jezeru
Rozhledna Poledník prochází díky zchátralému stavu rekonstrukcí. Ale můžete sejít k Prášilskému jezeru ve výšce 1080 m n. m. a pokochat se šumavskou přírodou. Je hluboké 15 m, nachází se v ledovcovém kotli. Voda odtud teče Jezerním potokem do řeky Křemelné, dále do Otavy, Vltavy a nakonec do Labe.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.