Šumavská in-line stezka z Nové Pece do Stožce

Stožec, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

S celou rodinou se můžete vydat na bruslích nebo kolech krásnou šumavskou in-line stezkou. Vede schůdným terénem z Nové Pece do Stožce nebo naopak. Je dlouhá 16 km.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. dubna 2021

Stezka je nenáročná, hodí se i pro děti

Malé převýšení na celé trase in-line stezky oceníte. Můžete na cestu vyjet i s dětmi, klidně i s kočárky. Budete se pohybovat po asfaltovém povrchu první zónou národního parku Šumava oblastí Vltavského luhu. Cesta je široká a bezpečná. Občas tu však potkáte auto s povolením vjezdu.

ilustrační foto ze Stožce

Pojedete krásnou krajinou, navštivte expozici

Cestou budete okouzleni krásnými výhledy na tok řeky Vltavy, v několika místech jsou lavičky pro odpočinek. Ve Stožci zavítejte do Infocentra se zajímavou expozicí o Šumavě.

Raritou je, že in-line stezka devětkrát kříží železniční trať, proto je třeba obezřetnosti.

Občerstvení

Zhruba v polovině cesty se můžete občerstvit u okénka v Penzionu Černý kříž. V obou výchozích místech stezky jsou další restaurace. Ve Stožci např. Restaurace U pstruha. V Nové Peci je např. Restaurace Alma.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkování automobilů je zajištěno na obou výchozích místech stezky. Na trasu se můžete vydat z obou míst. Pokud byste nechtěli absolvovat trasu celou, je možné se z Černého kříže vrátit. Do Stožce odtud lze jet i vlakem.

Kam na výlet

Kaple se studánkou
Ze Stožce můžete vystoupat na vrchol Stožecká skála (974 m n.m.) po modré turistické stezce. Objevíte tu 5 m vysoký kříž a potěší vás pěkný výhled. Pod Stožeckou skálou se nachází Poutní kaple Panny Marie. Seznámíte se s ukázkou lidového řezbářství. Při úpatí kaple je studánka s pramenem, jemuž se přičítají léčivé účinky.

Kontakty

Provozovatel

Informační středisko a středisko environmentální výchovy Stožec

384 44 Stožec 68

Tel.: 388 335 014

e-mail: isstozec@npsumava.cz


  

Štítky

 • Sportovní
 • Výlety
 • Příroda
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Cyklistika
 • pro dva
 • Turistika
 • pro vozíčkáře
 • Inline brusle
 • Běhání
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.