Zoopark Stěžery

Stěžery, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10

Nedaleko Hradce Králové v obci Stěžery můžete navštívit Zoopark s ekocentrem. Malá rodinná zoo přispívá k podpoře a k zachování živočišných druhů. Vesnice je od východočeského města vzdálena pouhé 3 kilometry.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. července 2022

Zblízka uvidíte i velblouda nebo klokana

Zoo se rozkládá na dvou hektarech. Ale spatříte tu zvířata z celého světa. Nabídnou vám zde pozorování různých druhů. Budou se vám líbit barevní papoušci z jižní Ameriky i Austrálie. Asii zastupuje třeba buvol nebo antilopy. Mají tu lamu, rysa kanadského, pumu, dikobrazy, lemury, uvidíte hady, krokodýla i aligátora. Ve výbězích jsou zebry, poníci, nechybí osel domácí ani koza girgentánská. V chovu jsou i nosálové červení, mývalové severní, tapíři. Dětem se bude líbit samice velblouda dvouhrbého nebo klokan rudý, který je tu zvyklý už odmala.

Většinu zvířat si můžete pohladit

Na šelmy si tu určitě nesáhnete, ale většina zvířat je kontaktních a můžete je pohladit. Poníci, velbloud nebo osel uvítají, když jim za asistence odborníků nabídnete mrkvičku. V létě se budete pohybovat i mezi želvami. Zamilujete si surikaty.

Občerstvení

Ve Stěžerech najdete populární Pivovar Beránek v Zámecké ulici. Ochutnáte tady dobré pivo i chutná jídla. Pivo je vynikající, vřele doporučujeme.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkoviště je na travnatém prostranstvím před společností Agrosem.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Malá Strana 140
Stěžery 50321
776 669 900
zoostezery@seznam.cz
zoostezery.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Prohlídky
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.