Galerie Pravěk očima Zdeňka Buriana

Dvůr Králové nad Labem, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Navštivte největší expozici Burianových olejomaleb ve Dvoře Králové nad Labem. Expozice se nachází přímo v areálu ZOO Dvůr Králové. Uvidíte rozsáhlou expozici obrazů, které prezentují vývoj života na Zemi a také několik archeologických nálezů.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Burianovy obrazy, které je možné během prohlídky vidět, sahají až do 70. let 20. století. Slavnostní otevření expozice proběhlo 17. června 1983. V tomto roce čítala expozice 59 olejomaleb. V dnešní expozici můžete vidět mnohem více.

Co je v daném místě k vidění

V expozici můžete vidět 147 obrazů Zdeňka Buriana, které zobrazují vývoj života na Zemi. Nechybí zde ani sbírka paleontologických exponátů.

Přístupnost

Galerie se nachází v areálu ZOO a vedou k ní dobře viditelné směrovky. Do Dvora Králové nad Labem se lze dostat i autobusovými či vlakovými spoji.

Tipy na ubytování

Vstupné

Dle ceníku Zoo Dvůr Králové – galerie je v rámci vstupenky

Parkování

Parkování u ZOO je vyhrazené. Pro návštěvníky ZOO je zdarma. V okolí jsou také velká parkoviště.

Poloha na mapě

Tip na další výlet

Ze Dvora Králové nad Labem se vydejte po červeném značení směrem k vodní nádrži Les Království. U rozcestí Bílá Třemešná – Aleje odbočte na modré turistické značení. Po chvíli dojdete k vodní nádrži Les Království, která je krásnou technickou památkou. Délka výletu je 5 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Štefánikova
Dvůr Králové nad Labem
499 329 515
Info@zoodvurkralove.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.