Zahradní železnice Střížov

Drahanovice, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Autor fotky: zahradnizeleznice.cz

Své děti určitě velmi potěšíte, když je vezmete na výlet do Střížova u Drahanovic na střední Moravě. Na soukromé zahradě rodinného domu se tam totiž prohánějí vlakové soupravy tažené mašinkami. Pohybují se mezi stromy a keři, jako by to bylo doopravdy. Nenechte si ujít návštěvu této rarity pana Karla Váni.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Zážitek pro děti i dospělé

Majitel soukromé zahradní železnice vám představí skupinu modelů na kolejišti o společném rozchodu 45 mm. Lokomotivy i vozový park si tvůrci vyrobili vlastními silami, některé posbírali z vyřazených dílů průmyslových železnic, vápenek, cihelen a pil. Železnice učarovala nejen dětem, ale i milovníkům modelářství.

foto: zahradnizeleznice.cz

Budete si připadat jako v reálné krajině

Modelové kolejiště je vybudováno v měřítku 1:22,5. V krajině nechybí květiny, malé stromy, mosty, skaliska, zastávky a nádraží. Uvidíte i figurky lidí a modely aut. Mašinky za sebou táhnou osobní a nákladní vagony. Jste-li milovníci vláčků, atmosféra vás pohltí.

foto: zahradnizeleznice.cz

Občerstvení

V Drahanovicích je Hostinec u Černé věže.

Vlakem do zahradní železnice

Do Drahanovic jezdí vlak, ze stanice půjdete 2 km. Trasa na mapě

Parkování

Oficiální parkoviště v obci není. Zaparkovat je možné v ulici.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.