Africké muzeum Safari

Holčovice, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Při svém putování po Jeseníkách se můžete zastavit v Holčovicích v Moravskoslezském kraji v okrese Bruntál. V části obce Jelení objevíte areál zemědělské firmy Bellama a v něm Africké muzeum Safari. Prohlédnete si exponáty lovené zvěře ze všech kontinentů. Nejvíce jich je z Afriky.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. ledna 2022

Vycpaná zvířata přiblíží Afriku

V soukromém muzeu Safari v Holčovicích potkáte skutečně kus Afriky. Vycpaná zvířata vám v představách přiblíží svou pouť africkou savanou. Můžete obdivovat obrovskou žirafu, která budí největší pozornost. Uvidíte ale zblízka i lvy, nosorožce, zebru nebo antilopy. Je tu obrovský lední medvěd, tygři, hadi, krokodýli a další zvířata, která vypadají jako živá a budou ve vás vzbuzovat respekt.

Jak zabavit děti

Součástí muzea je zoopark. Děti budou nadšené z pohledu na velká živá zvířata. Na vlastní oči spatří třeba i buvola indického, daňky, statné zubry a další domácí zvířata.

Občerstvení

U parkoviště je občerstvení a venkovní posezení.

Parkování a přístupnost

Parkoviště se nachází přímo u areálu muzea.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Z muzea vyšplhejte na rozhlednu
V Holčovicích na vrchu, který nese název Rozhledna Na Skalce, stojí 20 m vysoká dřevěná rozhledna. Dostanete se k ní naučnou stezkou z parkoviště pod Moravským kopcem. Z plošiny budete sledovat jednotlivé hory Jeseníků a v dálce dohlédnete na táhnoucí se hřeben Beskyd. Když je pěkně, jsou vidět i Tatry a polské roviny.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.