Kamzíkova stezka

Hlubočky, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

U Olomouce se nachází v Rezortu Hrubá Voda ve stejnojmenné obci adrenalinová Kamzíkova stezka. Vede v korunách stromů.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. března 2021

Unikátní systém lanových prolézaček

Rezort Hrubá Voda, která se nachází 11 km od Velké Bystřice u Olomouce, nabízí spoustu zábavy. Nachází se v sousedství Vojenského újezdu Libava  u říčky Bystřice. Mezi nejoblíbenější atrakce patří právě Kamzíkova stezka. Je zabezpečená sítěmi a vede korunami stromů. Unikátní systém lanových prolézaček a skluzavek je umístěn 13 metrů vysoko nad zemí. Obří prolézačka využívá velkého převýšení a terénních lahůdek v podobě břidlicové skály. 

Trasa je propojena 3D bludištěm

Na stezce vás nadchne systém rozmanitých terénních překážek, dřevěných lávek, schodišť a lanových mostků. Polezete po skále, tunelem i po kmeni stromu.  Celá trasa stezky je propojena 3D bludištěm. Je umístěno na sloupech a vypíná se 8 m vysoko nad terénem. Potěší vás i 14 m dlouhá terénní skluzavka. Na všech místech chrání vaši bezpečnost ochranné sítě, takže si můžete bez obav užívat velké dobrodružství.

Adrenalin na bobové dráze

Hned v sousedství Kamzíkovy stezky objevíte bobovou dráhu, která je v provozu celoročně. Na dvoumístných bobech pojedete třeba až 40 km rychlostí. Rychlost si však můžete regulovat sami. Délka trati je 851 m, převýšení 52 m. Dráha končí na slunné terase.

V rezortu vyzkoušejte řadu dalších aktivit

Rezort Hrubá Voda nabízí kromě Kamzíkovy stezky a bobové dráhy mnoho další zábavy. V zimě si tu užijete lyžování. Můžete využít čtyřsedačkovou lanovku a 3 vleky včetně moderního dětského pásu pro nejmenší. V letní sezoně vás pobaví například Bungee trampolíny. K dispozici je tu také minigolf s 18 jamkami nebo discgolf na devítikošovém hřišti. Vyzkoušet můžete  víceúčelové sportovní hřiště. Oblibu si získala tubingová dráha dlouhá 160 m. Na vrchol vás doveze lanovka a dolů pojedete šesti zatáčkami po speciálním povrchu.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Restauraci Hluboký Dvůr nebo v Pivnici U Supa. Oba podniky jsou součástí rezortu.

Vlakem na výlet

Pokud pojedete vlakem a vystoupíte na vlakové zastávce Hrubá Voda, půjdete na parkoviště 1,4 km.

Parkování a přítupnost

Automobil zaparkujete na rozlehlém parkovišti Park Sportu Hrubá Voda. Stezka je z parkoviště vidět, je to jen pár metrů.

Poloha na mapě

Kam na  další výlet

Zábava se skřítkem Hrubíkem
S dětmi se můžete vydat na zdejší Hrubíkovu naučnou stezku. Tématem je okolní les, místní flóra a fauna. Zastavení doplňují lavičky pro odpočinek s výhledem do údolí řeky Bystřice a prolézačkami a herními prvky pro děti. Část stezky lemuje naučnou stezku Hrubá Voda – voda živá. V rezortu je také dětský park skřítka Hrubíka s vodním brouzdalištěm, dračím hřištěm a podzemním bludištěm, zaměřeným na těžbu břidlice.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hrubá Voda
Hlubočky 78361
736 632 035
585 100 404
info@hrubavoda.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Lanové parky
  • Sportovní areály
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.