Vyhlídka Rolandův kámen

Karlova Studánka, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na panorama Jeseníků na střední Moravě se můžete dívat z vyhlídky Rolandův kámen. Dojdete k ní pohodlně z Karlovy Studánky.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. září 2022

Na vrcholu je oplocená plošina s křížem

Vysoký skalní útvar Rolandův kámen (937 m n. m.) se nachází 1 km severně od lázeňského městečka Karlova Studánka. Na vrcholku skály je plošina a na ní najdete kříž a vybudovanou stejnojmennou vyhlídku, obehnanou dřevěným zábradlím. Možná, že na skále uvidíte horolezce. Útvar vysoký 35 metrů jim slouží jako cvičný terén, kterému říkají Křížek.

Spatříte panorama Jeseníků

Z vrcholu Rolandova kamene nad Skiareálem Karlova Studánka se vám otevře krásný výhled na všechna panoramata. Uvidíte nejen vrcholky Jeseníků včetně Pradědu s televizním vysílačem. Vidět je také Medvědská vrchovina i městečko, ze kterého k vyhlídce vyrazíte.

Trasa jak na Rolandův kámen

Na Rolandův kámen se dostanete po modrém vycházkovém lázeňském okruhu od lázeňského domu Libuše v Karlově Studánce. Vyhlídka je pohodlně dostupná. Okruh měří 4 km, od rozhledny dolů vede kolem vodopádu a zavede vás  zpátky do městečka. Trasa je nenáročná a zvládnout ji mohou i rodiny s dětmi. 

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Karlově Studánce si určitě vyberete z místních podniků. Například Kafé restaurant Pod věží nebo restaurace Letní Lázně či Občerstvení U vodopádu.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v Karlově Studánce nedaleko lázeňského domu Libuše, kde je centrální parkoviště. Do Karlovy Studánky se dostanete i autobusem.

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Karlova Studánka
554 772 025
obec@kstudanka.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Do lesa
  • romantické cestování
  • pro rodiny s dětmi
  • úžasná místa
  • Hory a pohoří
  • Turistika
  • cestování se psem
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.