Vyhlídka Krásná Máří

 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Jizerských horách nedaleko Hejnic se vydejte na vyhlídku Krásná Máří. Patří v oblasti mezi nejznámější a najdete ji v blízkosti Jizerské magistrály nedaleko Tetřeví boudy. Díky magistrále jde o frekventované místo.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. prosince 2022

Vyjdete na několik skalních plošin 

Vyhlídka v nadmořské výšce zhruba 900 m patří k nejznámějším místům Jizerských hor. Je tvořena několika skalními plošinami, které obepíná zábradlí. Vyhlídka je dobře dostupná. Zábradlí je i u vytesaných skalních schůdků a stupňů, které k vyhlídce vedou. Zvláštní název Krásná Máří jí dala nedaleká štola, kde se těžila železná ruda pro raspenavský hamr.

Výhled z Krásné Máří je impozantní

Otevře se vám odtud působivý pohled na město Hejnici s barokní bazilikou, do údolí říčky Smědá, do okolí Štolpichu, k Ořešníku, na celé Frýdlantsko a na část Lužické nížiny v Polsku a Německu. Oblast s vyhlídkou patří do národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny, jejichž horní hranici z vyhlídky uvidíte.

Občerstvení

Svačinu a pití si vezměte s sebou. V centru Hejnice se pak můžete občerstvit, například v Klášterní restauraci nebo třeba v Cukrárně U kostela.

Parkování a trasa jak na vyhlídku

Do města Hejnice jezdí vlak i autobus. Auto můžete zaparkovat v Hejnicích na Parkovišti Kláštera františkánů v Hejnici. Z Hejnice půjdete po červeně značené trase 7,5 km přes nádhernou Vyhlídku Ořešník až k vyhlídce Krásná Máří.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování se psem
  • Výlety
  • Do lesa
  • Příroda
  • romantické cestování
  • Turistika
  • Hory a pohoří
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.